Obserwuj w Google News

"Co mi Panie dasz" Bajmu w nowej wersji. Zaśpiewały ją najpopularniejsze polskie gwiazdy [WIDEO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
30.04.2020 10:09
Zareaguj Reakcja

„Co mi Panie dasz” to jeden z największych hitów zespołu Bajm. Adam Sztaba postanowił stworzyć jego nową wersję wraz z orkiestrą i najpopularniejszymi polskimi artystami, którzy wykonali kultowy przebój ze swoich domów. W nowej wersji „Co mi Panie dasz” pojawiają się m.in. Ewa Farna, Andrzej Piaseczny, Cleo, Natalia Nykiel, Piotr Cugowski czy Igor Herbut.

Co mi Panie dasz Bajmu nowa wersja hitem internetu śpiewają Cleo Ewa Farna
fot. Youtube screen

Co mi Panie Dasz: nowa wersja hitu Bajmu. Adam Sztaba i najpopularniejsze polskie gwiazdy

„Co mi Panie dasz” Bajmu to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych polskich piosenek lat osiemdziesiątych. Utwór ma już niemal 40 lat, ale nie przestaje zachwycać kolejnych pokoleń słuchaczy.

Adam Sztaba postanowił w trakcie pandemii koronawirusa stworzyć nową wersję „Co mi Panie dasz”. Do swojego projektu zaprosił profesjonalną orkiestrę i najsłynniejsze polskie gwiazdy muzyki, które wykonali piosenkę ze swoich domów. Przebój Bajmu wykonali: Natalia Kukulska, Ewa Farna, Ania Karwan, Natalia Nykiel, Kasia Wilk, Kasia Moś, Olga Szomańska, Dorota Miśkiewicz, Cleo, Patrycja Markowska, Kuba Badach, Igor Herbut, Piotr Cugowski, Andrzej Piaseczny, Sebastian Karpiel i Damian Ukeje.

Mógłbym przytoczyć długą opowieść o tym, jak to się rodziło: od pomysłu mej Żony, poprzez znalezienie nawiązującego do dziś utworu, wybór aranżu zarówno dla skrzypków, oboistów jak i rockowych gitarzystów, aż po nerwowe złapanie się za głowę z racji ogromnej skali zjawiska przemieszane z dziecięcą radością odkrywania czegoś nowego. Ale puenta jest taka oto, że w 6 dni zrodziła się najbardziej szczera orkiestra pod słońcem złożona z ludzi zewsząd —  młodszych, starszych, grających profesjonalnie i amatorsko, muzykujących codziennie i raz na kilka lat, którzy stają w jednym szeregu z cenionymi Gwiazdami. Muzyka jest jedna — napisał muzyk i kompozytor.

Dziękuję wybitnym twórcom: Leszkowi Kamińskiemu za miks dźwięku i Jackowi Kościuszko za montaż video, wszystkim Gwiazdom za użyczenie swych wyjątkowych talentów, Żonie za pomysły i za to, że jest, Beacie Kozidrak za ponadczasowy utwór, oraz wszystkim 732 instrumentalistom za poświęcony czas, rzetelność i uśmiechy po nagraniu — dodał Adam Sztaba.

RadioZET.pl/PK