Obserwuj w Google News

Cleo wraca do słowiańskich klimatów. Wzruszającym klipem do utworu "Dom" złożyła hołd zmarłej babci

Piotr Krajewski
2 min. czytania
07.11.2019 12:03
Zareaguj Reakcja

Cleo zaprezentowała nową piosenkę „Dom”. Wokalistka zdradziła, że tekst nowego singla pisała z myślą o swojej zmarłej babci. Cleo zdecydowała się nawiązać do niej także w teledysku, gdzie pojawia się bardzo wzruszający moment. W klipie gwiazda ponownie występuje w słowiańskim stroju, z którego zasłynęła już kilka lat temu. Czy „Dom” będzie hitem jak „My Słowianie”? Już w piątek po godz. 13:00 Cleo pojawi się w Radiu ZET.

Cleo Dom nowa piosenka w słowiańskim klimacie wzruszający teledysk hołdem dla zmarłej babci
fot. Youtube (CleoVEVO)

Cleo — Dom. Nowa piosenka w słowiańskim klimacie

Cleo w słowiańskim wydaniu powraca. W nowej piosence „Dom”, stworzonej wspólnie z Donatanem i Robertem Lewandowskim, wokalistka wraca nieśmiało do klimatów folkowych, z których zasłynęła kilka lat temu, przy okazji przeboju „My Słowianie”. W nowym utworze możemy usłyszeć także wokale słynnego zespołu ludowego „Mazowsze”.

Nowy singiel Cleo nawiązuje do folku nie tylko brzmieniem, ale również teledyskiem. W klipie, nagranym w Tunezji i Polsce, piosenkarka pojawia się w kolorowym ludowym stroju.

Kocham folkowe klimaty i uwielbiam do nich wracać. Nasza kultura ma w sobie tyle magii, kolorytu i duszy że aż chce się o tym mówić — napisała Cleo.

Cleo — Dom. We wzruszającym teledysku nawiązuje do zmarłej babci

Cleo wyznała, że tekst nowej piosenki „Dom” nawiązuje do jej babci, która zmarła pięć lat temu. Gwiazda była z nią bardzo mocno związana, a przez obowiązki zawodowe, nie była w stanie pożegnać się z nią przed śmiercią. Na końcu teledysku pojawia się bardzo wzruszający moment, w którym Cleo wspomina swoją ukochaną babcię.

W drodze do Domu czasem możemy nie zdążyć wrócić do kochanych osób... Tak samo było ze mną, w 2014 roku nie zdążyłam wrócić, aby pożegnać się z moją ukochaną Babcią Tereską. Grałam wtedy koncerty w Stanach Zjednoczonych i o Jej odejściu dowiedziałam się schodząc ze sceny. Po latach ciągle mam wrażenie, że Babcia jest gdzieś blisko.. .zostawiłam sobie Jej roślinki doniczkowe i one zawsze kwitną tak jak u Niej w domu. Dom to nie obiekt, nie budynek, Dom to ludzie i miejsca które kochamy, do których tęsknimy i chcemy wracać. Kawałek „Dom” jest właśnie o tym, pisałam go myśląc o mojej Babci — wyznała Cleo na swoim Facebooku.

RadioZET.pl/PK