Obserwuj w Google News

Claudio Coccoluto nie żyje. Legendarny włoski DJ zmarł w wieku 59 lat

1 min. czytania
05.03.2021 09:29
Zareaguj Reakcja

Claudio Coccoluto nie żyje. Legendarny włoski DJ i producent muzyczny zmarł w wieku 59 lat. W ostatnim czasie artysta zmagał się z poważną chorobą.

znicz
fot. shutterstock.com

Claudio Coccoluto nie żyje. Legendarny włoski DJ i producent zmarł 2 marca w wieku 59 lat. Artysta był uznawany za giganta włoskiej muzyki house.

Claudio Coccoluto nie żyje. Legendarny włoski DJ zmarł w wieku 59 lat

Dokładna przyczyna śmierci Claudio Coccoluto pozostaje nieznana. Włoskie media poinformowały, że od ponad roku DJ zmagał się z poważną chorobą. Zmarł w swoim domu w Cassino. Nie ujawniono jednak szczegółów.

Claudio Coccoluto rozpoczął karierę w latach osiemdziesiątych. Miał okazję występować na całym świecie – był pierwszym europejskim DJ, który zagrał w Sound Factory Bar w Nowym Jorku. Jednym z jego największych hitów był utwór „Belo Horizonti”. Przebój robił furorę na europejskich parkietach pod koniec lat dziewięćdziesiątych.

Zobacz także:  Ari Gold nie żyje. Wokalista, DJ i działacz LGBTQ zmarł po ciężkiej chorobie

Założył także własną wytwórnię muzyczną The Dub. Kilkukrotnie zasiadał w jury legendarnego Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo – został tam zaproszony jako pierwszy DJ w historii imprezy.

Ikona włoskiej sceny DJ-skiej. Prawdziwy gentelman. Zawsze ciekawy, zawsze podekscytowany wymianą muzyki. Obserwowanie go w akcji zawsze było ogromną przyjemnością – napisał Gilles Peterson, DJ i właściciel wytwórni płytowej.

Zobacz także:  Garrett Lockhart nie żyje. Popularny DJ i_o miał zaledwie 30 lat

RadioZET.pl/nme.com