Obserwuj w Google News

Chrześcijański zespół zagrał koncert w samolocie. Kościół Szatana: "To terroryzm"

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
20.04.2022 13:01
Zareaguj Reakcja

Pastor wraz z chórem zagrali chrześcijańskiego rocka na pokładzie samolotu. Nie wszystkim ta inicjatywa przypadła do gustu. Pojawiły się krytyczne komentarze.

Koncert w samolocie
fot. Fifty Shades of Whey/Twitter

Długie loty międzynarodowe bywają nużące, szczególnie dla tych, którzy nie wykupili sobie miejsca przy oknie, nie zabrali ze sobą książki, czy niezawodnych słuchawek. Linie lotnicze często dbają o komfort swoich klientów i próbują urozmaicić im czas. Np. Lot zapewnia na rejsach długodystansowych specjalny ekran, na ktorym możemy wyświetlić 100 filmów, seriali, koncertów, programów rozrywkowych oraz zagrać w gry.

Chrześcijański zespół zagrał koncert w samolocie

Największą zaletą takiej rozrywki w samolocie jest jej opcjonalność. Nie musimy skorzystać z żadnej z wymienionych usług, jeśli wolimy latać w ciszy lub np. musimy skupić się na opanowaniu strachu przed tą formą podróżowania.

Redakcja poleca

Wyboru nie mieli za to pasażerowie samolotu, w którym znalazł się pastor Jack Jensz Jr. oraz jego chór. Mężczyzna postanowił umilić rejs pasażerom swoja muzyką.

10 gwiazd muzyki, które nigdy nie zagrały koncertu w Polsce [GALERIA]

Muzyk Testamentu skomentował występ w samolocie

Na pokładzie wybrzmiały dźwięki chrześcijańskiego folk-rocka. Większość pasażerów sięgnęła po komórki i nagrała nietypowe wydarzenie, jednak na nagraniach widzimy wyraźnie, że nie każdy był zadowolony z tego performensu.

W sieci pojawiły się filmiki z występu, który przez wielu został skrytykowany. Wśród komentarzy znalazł się wpis Kościoła Szatana, który nazwał całe przedsięwzięcie "terroryzmem". Z kolei Alex Skolnick z metalowej grupy Testament stwierdził:

Jestem profesjonalnym gitarzystą, uwielbiam muzyków. Wspieram totalnie inicjatywę, która sugeruje, żeby rozwalić temu typowi gitarę na głowie. A tak serio, chyba ktoś z obsługi lotu powinien zatrzymać tę szopkę. Nie dość, że to zakłóca spokój pasażerów, to jeszcze jest religijną propagandą.