Obserwuj w Google News

Christopher Cross ma koronawirusa. Znany muzyk zmaga się z czasowym paraliżem: "Nie mogę chodzić"

Piotr Krajewski
2 min. czytania
20.04.2020 12:40

Christopher Cross jest zarażony koronawirusem. Amerykański muzyk opublikował wpis, w którym opowiedział o zmaganiach z chorobą. Choć nie ma poważnych problemów z oddychaniem, pojawiły się u niego inne niepokojące objawy. Zdobywca Oscara wyznał, że nie może chodzić.

Christopher Cross ma koronawirusa muzyk zmaga się z czasowym paraliżem nie mogę chodzić
fot. @Parisa / Splash News/EAST NEWS

Christopher Cross ma koronawirusa. Znany muzyk wyznał, że nie może chodzić

Christopher Cross zmaga się z  koronawirusem. Znany amerykański artysta poinformował, że jest chory na początku kwietnia. Po kilkunastu dniach opublikował kolejny wpis, w którym opowiedział o swoim obecnym stanie zdrowia.

Zdobywca Oscara i nagród Grammy wyznał, że po wielu ciężkich tygodniach zaczyna powoli wracać do zdrowia. Potwierdził, iż nie pojawiły się u niego powikłania ze strony układu oddechowego, które dość często występują u chorych na COVID-19. Okazuje się jednak, że Christopher Cross zmaga się z innymi niepokojącymi objawami. Chodzi o czasowy paraliż nóg.

W wyniku COVID-19 pojawiły się u mnie inne problemy. Obecnie cierpię z powodu silnego osłabienia mięśni i tymczasowego paraliżu nóg. Nie jestem w stanie chodzić. Moi lekarze zapewniają jednak, że wyzdrowieję. Rozpocząłem już nawet fizjoterapię i jestem pozytywnie nastawiony — napisał artysta.

68-letni wokalista podziękował wszystkim fanom za ogromne wsparcie i miłe wiadomości. Potwierdził również, że nie będzie w najbliższym czasie udzielał wywiadów.

Christopher Cross zasłynął przede wszystkim z hitu „Arthur's Theme (Best That You Can Do)”, który promował film „Artur” z 1981 roku. Muzyk otrzymał za przebój Oscara i Złotego Globa. Jest również laureatem aż pięciu prestiżowych nagród Grammy.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZET.pl/bbc.com/PK