Obserwuj w Google News

Choi Jong Hoon skazany. Gwiazdor K-popu trafi do więzienia za nagrywanie ofiar gwałtów

Piotr Krajewski
1 min. czytania
31.03.2020 10:10
Zareaguj Reakcja

Choi Jong Hoon, gwiazdor K-popu i były lider zespołu F.T. Island, został skazany na rok więzienia za nagrywanie ofiar gwałtu i przesyłanie nagrań do swoich znajomych. 31-letni koreański wokalista został już kilka miesięcy temu skazany na pięć lat więzienia za zgwałcenie kobiet w 2016 roku.

Choi Jong Hoon gwiazdor K-popu skazany za nagrywanie ofiar gwałtów
fot. Youtube screen

Choi Jong Hoon skazany. Gwiazdor K-popu trafi do więzienia za nagrywanie ofiar gwałtów

Choi Jong Hoon został skazany na rok więzienia za nagrywanie ofiar gwałtu oraz przesyłanie nagrań wideo i zdjęć do swoich znajomych na grupowym czacie. Sąd w Seulu uznał 31-letniego gwiazdora K-popu winnym.

Filmowanie nagiego ciała kobiety, oferowanie takich nagrań innym ludziom oraz rozpowszechnianie pornograficznych materiałów, może szybko i łatwo zniekształcić świadomość seksualną. Szkody społeczne są ogromne — powiedział sędzia w trakcie ogłaszania wyroku.

To kolejny wyrok skazujący, który usłyszał w ostatnim czasie wokalista. W listopadzie zeszłego roku Choi Jong Hoon został skazany na pięć lat więzienia za zgwałcenie pijanych kobiet podczas dwóch imprez w 2016 roku. Ponadto koreański muzyk będzie musiał odbyć 80-godzinny program dotyczący problemu przemocy seksualnej. Przez dwa lata będzie objęty również nadzorem kuratora. W całą sprawę zamieszany był również inny znany wokalista Jung Joon Young, który został skazany na sześć lat więzienia.

Choi Jong Hoon był liderem zespołu F.T. Island przez 12 lat. W 2019 roku wokalista ogłosił zakończenie kariery muzycznej.

RadioZET.pl/metro.co.uk/PK