Obserwuj w Google News

Cher apeluje o pomoc dla Ukrainy. Artystka przestrzega przed biernością: "Będziemy tego żałować"

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
13.04.2022 11:15
Zareaguj Reakcja

Cher zaapelowała o pomoc dla Ukrainy. Wokalista podkreśliła, że ochrona kraju leży w interesie nas wszystkich, ostrzegła przed konsekwencjami bierności w tak ważnym momencie w historii.

Cher
fot. ARIANA DREHSLER/AFP/East News

Od niemal 50 dni trwa wojna w Ukrainie. Rosjanie są coraz bardziej okrutni w swoich poczynaniach. Jak podaje BBC, ślady wskazują, iż na dworzec kolejowy w Kramatorsku, gdzie zabito ponad 50 osób, zrzucono zakazaną amunicję kasetową.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO] 

Prezydent Andrzej Duda wraz z przywódcami Litwy, Łotwy i Estonii ponownie jedzie na spotkanie z Wołodymyrem Zełenskim. Głowy państw spotkają się w Kijowie. Jak podaje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, Rosja straciła około 20 tysięcy żołnierzy, 158 samolotów i 143 śmigłowce.

Cher zaapelowała o pomoc dla Ukrainy

O wojnie w Ukrainie mówi cały świat. Również aktorzy, celebryci i muzycy starają się wesprzeć naszych sąsiadów słowem, swoją twórczością czy zbiórkami charytatywnymi. Jeden z mocnych apeli znanej gwiazdy możemy przeczytać na Twitterze.

Polskie gwiazdy, które pomagają Ukrainie. Znani Polacy wspierają ofiary wojny [GALERIA]

Cher jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Jej konto na Twitterze śledzą ponad 4 miliony osób. Wokalistka postanowiła wykorzystać ten niebagatelny zasięg i zaapelować o wspieranie Ukrainy.

Redakcja poleca

Artystka zauważyła, że ochrona Ukrainy leży w interesie całego świata.

Ukraina jest drugim co do wielkości krajem w Europie zaraz po Rosji. Graniczy z siedmioma państwami i jest jedynym krajem, który oddziela Europę od rosyjskiej agresji. Jeśli nie uzbroimy Ukrainy w czołgi i inny sprzęt, będziemy tego żałować. Rosja nie spocznie, będzie próbowała złamać całą Europę.

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy