Obserwuj w Google News

Charlie Black nie żyje. Wybitny autor piosenek country miał 71 lat

1 min. czytania
28.04.2021 11:45
Zareaguj Reakcja

Charlie Black nie żyje. Popularny amerykański autor tekstów zmarł w wieku 71 lat. Zasłynął z tworzenia piosenek country. Za swoje zasługi został wprowadzony do Nashville Songwriters Hall of Fame.

Charlie Black nie żyje. Wybitny autor piosenek country miał 71 lat
fot. shutterstock.com

Charlie Black nie żyje. Wybitny autor piosenek country zmarł 23 kwietnia w swoim domu na Florydzie. Miał 71 lat.

Charlie Black nie żyje. Wybitny autor piosenek country miał 71 lat

Przyczyna śmierci Charliego Blacka nie została ujawniona.

Charlie Black w wieku dwudziestu kilku lat przeniósł się do Nashville, aby spełnić swoje marzenie zostania znanym wokalistą country. Artysta rozpoczął wtedy współpracę z piosenkarzem Tommym Overstreetem, który jako pierwszy zaczął śpiewać i nagrywać napisane przez Blacka utwory.

Zobacz także:  Fredi, Matti Kalevi Siitonen nie żyje. Muzyk dwa razy reprezentował Finlandię na Eurowizji

W kolejnych latach Charlie Black skupił się głównie na pisaniu tekstów, stając się coraz popularniejszym twórcą w świecie muzyki country. Współpracował z wielkimi nazwiskami, m.in. Brendą Lee, Kennym Rogersem, Tanyą Tucker, Alanem Jacksonem czy Anne Murray, dla której stworzył wiele znanych utworów. W latach osiemdziesiątych jej piosenka napisana przez Blacka „A Little Good News” otrzymała nagrodę Grammy.

Black był wielokrotnie nagradzanym artystą. Otrzymał kilka tytułów najlepszego autora piosenek country, a w 1991 roku za wybitne zasługi dla muzyki country został wprowadzony do prestiżowego Nashville Songwriters Hall of Fame.

Zobacz także:  Les McKeown nie żyje. Wokalista Bay City Rollers miał 65 lat

RadioZET.pl/tasteofcountry.com