Obserwuj w Google News

Carman nie żyje. Słynny wokalista zmarł w wyniku komplikacji po operacji

1 min. czytania
18.02.2021 12:46
Zareaguj Reakcja

Carman nie żyje. Wokalista wykonujący muzykę chrześcijańską i gospel odszedł w wieku 65 lat. Nominowany do Grammy muzyk zmarł w wyniku komplikacji po operacji przepukliny rozworu przełykowego. Przed śmiercią zmagał się także z rakiem.

znicz
fot. shutterstock.com

Carman nie żyje. Amerykański muzyk gospel, wykonawca muzyki chrześcijańskiej i autor tekstów zmarł 16 lutego w szpitalu w Las Vegas. Miał 65 lat.

Carman nie żyje. Wokalista zmarł w wyniku komplikacji po operacji

Przyczyną śmierci Carmana, a tak naprawdę Carmela Domenica Licciardello, były komplikacje po operacji naprawczej przepukliny rozworu przełykowego. W komunikacie opublikowanym na jego stronie internetowym poinformowano, że 65-letni muzyk zmagał się także z nowotworem.

Carman był niezwykle ważną postacią amerykańskiej muzyki chrześcijańskiej i gospel. Wydał ponad albumów studyjnych, które rozeszły się w ponad 10 milionach egzemplarzy. Był czterokrotnie nominowany do nagrody Grammy. W latach dziewięćdziesiątych magazyn „Billboard” przyznał mu dwukrotnie tytuł artysty roku muzyki chrześcijańskiej.

W 2018 roku za swoje zasługi dla muzyki gospel Carman został wprowadzony do prestiżowej galerii Gospel Music Hall of Fame, gdzie trafiają najwybitniejsi artyści w historii tego gatunku.

Zobacz także:  Faustine Nogherotto nie żyje. Gwiazda muzycznego show poddała się eutanazji. Miała 31 lat

RadioZET.pl/nj.com