Obserwuj w Google News

Carlos Santana nie wystąpi w Polsce. Koncert w Krakowie odwołany przez koronawirusa

Piotr Krajewski
1 min. czytania
09.03.2020 15:28
Zareaguj Reakcja

Koncert Carlosa Santany w Krakowie został odwołany. Występ legendarnego muzyka w Polsce nie odbędzie się w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa — przekazał wojewoda małopolski Piotr Ćwik podczas konferencji prasowej. Koncert Santany w Tauron Arenie był zaplanowany na 17 marca. Agencja Live Nation planuje przełożyć wydarzenie na inny termin.

Carlos Santana nie wystąpi w Polsce koncert w Krakowie odwołany przez koronawirusa
fot. Alberto E. Rodriguez/Getty AFP/East News

Koncert Carlosa Santany w Krakowie odwołany przez koronawirusa

Carlos Santana nie wystąpi w Krakowie — informuje Gazeta Wyborcza. Koncert legendarnego gitarzysty został odwołany przez wojewodę małopolskiego Piotra Ćwika.

W trakcie specjalnej konferencji prasowej wojewoda poinformował, że planowany na 17 marca w krakowskiej Tauron Arenie występ Santany nie odbędzie się w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa. W poniedziałek w Krakowie odnotowano pierwszy przypadek zakażenia wirusem.

Agencja Live Nation opublikowała oficjalne oświadczenie w trakcie odwołania koncertu: "Informujemy, że koncert Carlosa Santany nie odbędzie się w planowanym terminie 17 marca. Liczba osób, które mogą uczestniczyć w tym koncercie przekracza 500 zatem jest ono objęte środkami zapobiegawczymi wprowadzonymi przez polski rząd. Bezpieczeństwo artystów, fanów i personelu jest naszym najwyższym priorytetem i będziemy nadal ściśle monitorować sytuację. Ciężko pracujemy, aby ustalić nową datę koncertu Carlosa Santany w podobnej lokalizacji - Twój bilet zachowuje ważność na nową datę koncertu. Prosimy o kontakt z punktem zakupu w przypadku wszystkich zapytań dotyczących biletów".

Carlos Santana miał wystąpić w Krakowie w ramach trasy koncertowej "Santana: Miraculous 2020 World Tour", którą świętuje 20-lecie albumu "Supernatural" oraz 50-lecie płyty "Abraxas".

RadioZET.pl/PK