Obserwuj w Google News

Bursztynowy Słowik 2022: kto wystąpi i powalczy o główną nagrodę Top of the Top Sopot Festival?

3 min. czytania
17.08.2022 11:53
Zareaguj Reakcja

Bursztynowy Słowik 2022 to nagroda główna Top of the Top Sopot Festivalu, który odbywa się w dniach 16-19 sierpnia. W konkursie o słynną statuetkę wystąpi w tym roku siedmiu wykonawców. Kto powalczy o Bursztynowego Słowika 2022 na festiwalu w Sopocie? Oto lista artystów.

Bursztynowy Słowik 2022 Top of the Top Sopot Festiva
fot. VIPHOTO/East News

Bursztynowy Słowik jest przyznawany od kilkudziesięciu lat. Prestiżowe wyróżnienie festiwalu w Sopocie, a obecnie Top of the Top Sopot Festivalu, otrzymali m.in. Maanam, Andrzej Piaseczny, Krzysztof Krawczyk, Feel, Imany, Edyta Górniak i Gabriella Cilmi. W 2021 roku statuetkę zgarnął Dawid Kwiatkowski za utwór „Bez Ciebie”.

Kto powalczy o Bursztynowego Słowika 2022 podczas Top of the Top Sopot Festival 2022? Oto pełna lista artystów, którzy wystąpią w konkursie.

Oto gwiazdy Top of the Top Sopot Festival 2022. Kto wystąpi? [PROGRAM, ARTYŚCI]

Bursztynowy Słowik 2022 - artyści. Kto wystąpi w konkursie i powalczy o nagrodę na Top of the Top Sopot Festival?

Konkurs o Bursztynowego Słowika 2022 odbędzie się w środę, 17 sierpnia. Na scenie pojawi się łącznie siedmiu artystów, z których część zaprezentuje swoje utwory premierowo na festiwalu. Kto wystąpi?

Natalia Przybysz

W 2022 roku Natalia Przybysz powróciła z płytą „Zaczynam się od miłości”, gdzie interpretuje niezaśpiewane dotąd teksty Kory. Jak zdradziła w rozmowie z TVN24, podczas Top of the Top Sopot Festival 2022 zaśpiewa piosenkę „Zew”.

Wiktor Dyduła

Wiktor Dyduła zdobył popularność za sprawą „The Voice of Poland”, gdzie dotarł do samego finału. Jego debiutancki singiel „Dobrze Wiesz, Że Tęsknię” zrobił furorę wśród słuchaczy i nie schodził przez 13 tygodni z playlist największych stacji radiowych w kraju. Kolejne utwory „Koło Fortuny” i „Złości Miłości” również zostały świetnie przyjęte przez odbiorców.

Natasza Urbańska

Występ w konkursie o Bursztynowego Słowika 2022 będzie debiutem Nataszy Urbańskiej na festiwalu w Sopocie. Gwiazda w rozmowie z TVN24 zdradziła, że pojawi się na scenie w dniu swoich urodzin i zaprezentuje najnowszy singiel „Let Me Lie”, który powstał we współpracy z Patrykiem Kumórem i Dominikiem Buczkowskim-Wojtaszkiem. Piosenka zapowiada anglojęzyczną EP-kę artystki.

Martin Lange

Martin Lange to trójmiejski duet, który tworzą Marcin Makowiec i Michał Lange. Najpierw zasłynęli jako producenci utworów m.in. Rosalie, Kasi Lins i Michała Szpaka, teraz prezentują swoją własną muzykę. W 2022 roku wydali debiutancki album „Kontrasty”. W trakcie Top of the Top Sopot Festival 2022 wykonają piosenkę „To koniec”.

Ania Karwan

Ania Karwan zasłynęła z hitów „Głupcy”, „Czarny świt” czy „Słucham Cię w radiu co tydzień”. Niedawno zaprezentowała nowe utwory „Swobodnie” i „Papierosy”, które zapowiadają jej drugi studyjny album. Premiera płyty jest zaplanowana na jesień tego roku.

BeMy

BeMy to polsko-francuski duet, którzy tworzą bracia Mattia i Elie Rosinscy. Obecnie w zespole występuje również Wojtek Trusewicz. Grupa ma na swoim koncie debiutancki album z 2016 roku. W 2022 roku zaprezentowali dwa zupełnie nowy utwory „Better Life” i „6 Seconds”. Z tym ostatnim wystąpią w konkursie o Bursztynowego Słowika 2022. Jak zdradzili sami muzycy, piosenka przeleżała w szufladzie aż 5 lat i ma bardzo ciekawą historię. Powstała w zaledwie 20 minut, na parkingu wytwórni, w 2017 roku przy okazji współpracy BEMY z brytyjskim muzykiem Danielem Shah.

Michał Szpak

Michał Szpak zaprezentował w 2022 roku swoje alter ego, czyli Jowiszję. Jak zdradził sam artysta, Jowiszja to ujście wyobraźni i fantazji z szacunkiem do tych, którzy znają dotychczasowego Szpaka. Wraz z Jowiszją piosenkarz chce zaprezentować opowieść wizualną o tym, kim Michał Szpak był na różnych etapach życia i że ma bardzo różne oblicza. W trakcie Top Sopot Festival 2022 wokalista zaśpiewa utwór „24na7”.