Obserwuj w Google News

Burke Shelley nie żyje. Gwiazda kultowego zespołu Budgie miała 71 lat

1 min. czytania
11.01.2022 10:42
Zareaguj Reakcja

Burke Shelley nie żyje. Walijski muzyk rockowy zmarł w wieku 71 lat. Członek popularnego niegdyś zespołu Budgie zmagał się w ostatnich latach życia z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Burke Shelley nie żyje. Gwiazda kultowego zespołu Budgie miała 71 lat
fot. shutterstock.com

Burke Shelley nie żyje. Walijski muzyk, wokalista, autor tekstów i członek słynnego heavy rockowego zespołu Budgie zmarł w szpitalu w poniedziałek, 10 stycznia. Miał 71 lat.

Redakcja poleca

Burke Shelley nie żyje. Muzyk Budgie miał 71 lat

Śmierć Burke’a Shelleya potwierdziła jego córka w mediach społecznościowych. Oficjalna przyczyna zgonu nie została ujawniona, ale wiadomo, że artysta od wielu lat zmagał się z problemami zdrowotnymi. Cierpiał na zespół Sticklera, miał także tętniaka aorty.

Burke Shelley był gwiazdą Budgie, gdzie nie tylko śpiewał, ale również grał na basie. Założona w latach sześćdziesiątych grupa z Cardiff zasłynęła jako jeden z najbardziej wpływowych zespołów heavy metalowych w historii.

Formację często porównywano do Led Zeppelin, Black Sabbath czy Deep Purple, a muzyka walijskiego zespołu inspirowała m.in. członków Metalliki.

Grupa cieszyła się ogromną popularnością również w Polsce, gdzie zagrała wiele koncertów w latach osiemdziesiątych, ale również w XXI wieku.

Lady Gaga
7 Zobacz galerię
fot. East News

RadioZET.pl/interia.pl,wearethepit.com