Obserwuj w Google News

Budka Suflera nagrała piosenkę z błędem? Zespół opublikował "Wontpliwości"

2 min. czytania
21.09.2022 12:11
Zareaguj Reakcja

Budka Suflera opublikowała utwór pt. "Wontpliwości". To drugi singiel nagrany przez zespół w nowym składzie. Na wokalu słyszymy Jacka Kawalca.

Budka Suflera
fot. FOT. PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA/Polska Press/East New

Budka Suflera ku zaskoczeniu wielu fanów zmieniła skład i wznowiła działalność. Nowym wokalistą zespołu został aktor - Jacek Kawalec. Obecność artysty w szeregach grupy wzbudziła wiele kontrowersji i podzieliła słuchaczy.

Budka Suflera opublikowała singiel "Wontpliwości"

Mimo to zespół ogłosił, że pracuje nad nowym materiałem. Pod koniec kwietnia 2022 roku formacja opublikowała singiel "O Tobie myślę w zimną noc" dedykowany pogrążonej w wojnie Ukrainie.

Redakcja poleca

W sieci pojawił się już kolejny kawałek Budki Suflera z Jackiem Kawalcem na wokalu. Podobnie jak w przypadku poprzedniego autorem muzyki do piosenki jest zmarły kompozytor i założyciel formacji - Romuald Lipko.

Budka Suflera nagrała utwór z błędem? Zespół wyjaśnia

Utwór "Wontpliwości" budzi nomen omen wątpliwości ze względu na tytuł. Fonetyczny zapis to nie błąd, a celowy zabieg. Jak czytamy w opisie piosenki:

Wątpliwości, te poprawnie pisane, to obok wiary i zwątpienia, radości i smutku, miłości i obojętności treść naszego życia. Wontpliwość stworzona przez autora Bogdana Olewicza, to rzeczywistość.

Oglądaj

Pod teledyskiem do piosenki pojawiło się wiele komplementów. Większości słuchaczy utwór najwyraźniej przypadł do gustu:

Świetny ambitny kawałek! Doskonały tekst! Słychać tutaj, że zespół ma coś do powiedzenia. Szkoda tylko, że takie numery nie powstawały przez ostatnie kilkanaście lat Budki do 2014 roku.

Całkiem spoko. W końcu coś napisane i zaaranżowane pod pana Jacka, bez skazanych na niepowodzenie prób naśladowania Krzysztofa Cugowskiego (...) Nowa płyta naprawdę może się udać. A teledysk też całkiem ciekawy, zwłaszcza końcówka.

Mocny kawałek, ale to taką Budkę właśnie kocham.

Jednak są i tacy, którzy nie potrafią zaakceptować nowego wcielenia Budki Suflera.

Kicha straszna. To nie jest Budka Suflera, tylko nie wiadomo co.

To nie żadna Budka Suflera tylko zwykły cover band.

To nie jest ta Budka, na której wychowałem się, głos Kawalca nie pasuje do takich piosenek.

To ma być parodia?