Obserwuj w Google News

Bucky Pizzarelli nie żyje. Słynny gitarzysta jazzowy zmarł po zakażeniu koronawirusem

Piotr Krajewski
1 min. czytania
03.04.2020 13:10
Zareaguj Reakcja

Bucky Pizzarelli nie żyje. Słynny gitarzysta jazzowy zmarł w wieku 94 lat. Rodzina muzyka poinformowała, że kilka dni przed śmiercią zdiagnozowano u niego koronawirusa. Oficjalna przyczyna zgonu artysty nie została ujawniona.

Bucky Pizzarelli nie żyje słynny gitarzysta jazzowy zmarł po zakażeniu koronawirusem
fot. Youtube screen

Bucky Pizzarelli nie żyje. Legendarny gitarzysta jazzowy zmarł po zakażeniu koronawirusem

Bucky Pizzarelli nie żyje. Jeden z najsłynniejszych amerykańskich gitarzystów jazzowych zmarł 1 kwietnia w swoim domu w New Jersey. Jak poinformowała jego rodzina, w niedzielę 94-latek uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Oficjalna przyczyna śmierci nie została jednak ujawniona publicznie. W ostatnich latach życia Pizzarelli zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi — w 2016 roku przeszedł udar mózgu.

Legendarny muzyk był jednym z najważniejszych przedstawicieli gitarowego jazzu w Stanach Zjednoczonych. Otrzymał wiele prestiżowych wyróżnień i współpracował z wielkimi muzycznymi gwiazdami, m.in. Paulem McCartneyem, Rayem Charlesem, Tonym Bennettem, Frankiem Sinatrą czy Natem Kingiem Colem. Miał też okazję występować w Białym Domu dla prezydentów Ronalda Reagana i Billa Clintona.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZET.pl/deadline.com/PK