Obserwuj w Google News

Bryan Adams w ogniu krytyki. Oskarżył Chińczyków o wywołanie pandemii [WIDEO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
13.05.2020 11:53
Zareaguj Reakcja

Bryan Adams zszokował fanów swoją wypowiedzią na temat koronawirusa. Kanadyjski wokalista stwierdził, że przyczyną pandemii są chińskie targi ze zwierzętami i jedzenie nietoperzy. Wpis wywołał burzę w internecie, a Bryan Adams został posądzony o rasizm. Teraz zdecydował się przeprosić za te słowa.

Bryan Adams w ogniu krytyki oskarżył Chińczyków o wywołanie pandemii wideo
fot. FaceToFace/REPORTER/East News

Pandemia koronawirusa trwa już od kilku miesięcy. Rozprzestrzeniający się po świecie wirus sprawił, że miliony ludzi musiały poddać się przymusowej izolacji w domu. Dotyczyło to również artystów, którzy z dnia na dzień stracili możliwość koncertowania.

Bryan Adams to jeden z wielu gwiazdorów przebywających obecnie w domu. Kanadyjski muzyk spędza ten czas m.in. grając dla swoich fanów w internecie. 60-letni artysta pozwolił sobie ostatnio także na ostry komentarz w sprawie pandemii koronawirusa.

Viola Kołakowska nominowana do Biologicznej Bzdury Roku za wypowiedź o pandemii

Bryan Adams szokująco o koronawirusie. Oskarżył Chińczyków o wywołanie pandemii

Bryan Adams wywołał burze w internecie. W ostatnim swoim wpisie autor wielkiego hitu „Please Forgive Me” pozwolił sobie na szokujący komentarz na temat pandemii koronawirusa i jej przyczyn. Wokalista stwierdził, że jest to wina targów ze zwierzętami i Chińczyków jedzących nietoperze.

Miałem zacząć właśnie koncerty w Royal Albert Hall, ale dzięki grupie wpier********* nietoperze, mokrym targom ze zwierzętami i robiącym wirusy chciwym draniom, cały świat musiał się zatrzymać. Nie wspominając już o tysiącach osób, które cierpiały lub zmarły z powodu wirusa. Moja wiadomość do nich, oprócz „wielkie kur**, dzięki”, jest prosta: przejdźcie na weganizm — napisał.

Wpis Bryana Adamsa zszokował jego fanów. Na Kanadyjczyka spadła ogromna fala krytyki w mediach społecznościowych. Wielu internautów posądziło 60-latka o rasizm i szerzenie teorii spiskowych.

Negatywne komentarze szybko dotarły do Adamsa, który zdecydował się przeprosić za swoje słowa: „Przepraszam wszystkich, których obraziłem. Nie mam żadnego usprawiedliwienia. Chciałem jedynie promować weganizm i wyrazić swoje zdanie na temat strasznego okrucieństwa zwierząt na tych mokrych targach które mogły być źródłem wirusa”.

RadioZET.pl/PK