Obserwuj w Google News

Dlaczego Britney Spears ogoliła głowę na łyso w 2007 roku? Pojawiły się nowe informacje

Piotr Krajewski
2 min. czytania
05.11.2019 15:22
Zareaguj Reakcja

Britney Spears przeszła załamanie nerwowe w 2007 roku. To właśnie wtedy słynna piosenkarka ogoliła głowę na oczach całego świata, a szokujące zdjęcia łysej gwiazdy natychmiast trafiły do sieci. W brytyjskiej telewizji wyemitowano nowy film dokumentalny, który wyjaśnia, dlaczego Britney Spears zgoliła włosy.

Britney Spears ogoliła głowę na łyso w 2007 roku dlaczego pojawiły się nowe informacje
fot. Youtube screen

Dlaczego Britney Spears ogoliła głowę na łyso? Pojawiły się nowe informacje

Britney Spears zszokowała cały świat swoim zachowaniem w 2007 roku. Jedna z najpopularniejszych amerykańskich piosenkarek przeszła wtedy załamanie nerwowe, a każdy jej ruch był szeroko komentowany w mediach.

W lutym 2007 roku Britney Spears trafiła na odwyk narkotykowy. Po wyjściu z ośrodka wokalistka, której każdy krok śledzili paparazzi, pojechała do salonu fryzjerskiego, gdzie na oczach siedemdziesięciu fotografów ogoliła głowę, a później zrobiła sobie dwa tatuaże. Zdjęcia łysej Britney natychmiast pojawiły się w internecie i telewizji.

Brytyjska stacja telewizyjna Channel 5 wyemitowała zupełnie nowy film dokumentalny „Britney Spears: Breaking Point” rzucający nowe światło na wydarzenia z 2007 roku. W dokumencie pojawia się m.in. wypowiedź tatuażystki, która widziała Amerykankę tuż po szokującym zdarzeniu.

Na zewnątrz był niesamowity hałas. Nie byłam pewna, co się dzieje. Myślałam, że to może zamieszki. Nagle pojawiły się flesze. Drzwi się otworzyły i do środka weszła postać w kapturze. Zauważyłam, że u Britney zniknęły włosy. Pamiętam, jak zapytałam ją: „Dlaczego ogoliłaś głowę na łyso?”. Jej odpowiedź była dość dziwna: „Po prostu nie chcę, żeby ktoś dotykał mojej głowy. Nie chcę, żeby ktoś dotykał moich włosów. Mam dość tych ludzi” — powiedziała kobieta.

Wcześniej Britney Spears przyjechała do przypadkowego salonu fryzjerskiego. Pracującą tam fryzjerka odmówiła jednak ogolenia gwiazdy i próbowała ją przekonać, aby tego nie robiła. Piosenkarka nie posłuchała, wzięła maszynkę i samodzielnie zgoliła włosy.

Moja mama się wścieknie — miała powiedzieć wokalistka po ogoleniu głowy na łyso.

W dokumencie pojawiają się również szokujące informacje na temat ochroniarzy Britney Spears. Mężczyźni, którzy chronili tego dnia wokalistkę, mieli przyjmować łapówki od fotoreporterów. Fryzjerka Esther Tognozzi twierdzi, że jeden z ochroniarzy odsłaniał co chwilę żaluzje w salonie, aby paparazzi mogli robić zdjęcia.

Britney Spears w 2007 roku

Rok 2007 roku był jednym z najtrudniejszych w życiu Britney Spears. Gwiazda przeszła załamanie nerwowe, które było spowodowane wieloma problemami osobistymi. Nadużywała alkoholu i narkotyków, rozwiodła się z mężem Kevinem Federlinem, ograniczono jej kontrolę nad synami, a każdy jej krok śledzili natarczywi fotoreporterzy. Doszedł do tego też nieudany występ na gali MTV VMA, który był krytykowany przez media z całego świata. Na początku 2008 roku Britney Spears trafiła do szpitala psychiatrycznego.

Co ciekawe, mimo poważnych problemów w życiu prywatnym Britney Spears wydała w 2007 roku płytę "Blackout". Choć album nie odniósł tak spektakularnego sukcesu jak poprzednie albumy Amerykanki, dziś jest uznawany przez wielu fanów za najlepszy krążek w karierze Britney Spears. Płytę "Blackout" docenili również krytycy muzyczni. W 2012 roku album został dodany do biblioteki i archiwum prestiżowego Rock and Roll Hall of Fame, gdzie trafiają jedynie najwybitniejsze wydawnictwa muzyczne.

RadioZET.pl/etonline.com, independent.co.uk/PK