Obserwuj w Google News

Brian May miał zawał serca. Musiał przejść operację: "Byłem bardzo bliski śmierci"

Piotr Krajewski
2 min. czytania
25.05.2020 13:40
Zareaguj Reakcja

Brian May z Queen przeszedł zawał serca. Słynny gitarzysta opublikował nagranie na Instagramie, w którym poinformował o obecnym stanie zdrowia. Gwiazdor Queen zdradził, że był bliski śmierci i musiał przejść operację wszczepienia stentów.

Brian May miał zawał serca musiał przejść operację Byłem bardzo bliski śmierci
fot. Instagram

Brian May poinformował, że przeszedł  zawał serca. To kolejna niepokojąca informacja na temat stanu zdrowia gitarzysty Queen, która pojawiła się w ostatnim czasie. Na początku maja artysta trafił do szpitala w związku z wypadkiem w ogrodzie.

Teraz okazuje się, że to niejedyny problem zdrowotny, z którym zmagał się ostatnio Brian May. 72-letni muzyk opublikował nowe nagranie, w którym wyznał, że miał zawał serca i musiał przejść operację.

Jakie są OBJAWY zawału serca? Pierwsza pomoc przy zawale – liczy się każda minuta!

Brian May miał zawał serca. Gitarzysta Queen musiał przejść operację

Brian May miał zawał serca. Gitarzysta Queen poinformował fanów o problemach zdrowotnym w najnowszym filmiku, który opublikował w mediach społecznościowych.

Mimo że zawał serca miał łagodny przebieg, to artysta przyznał, że był „bardzo bliski śmierci”. Przez blisko 40 minut odczuwał ucisk w klatce piersiowej, silny ból ramion i zaczął się pocić.

Lekarz gwiazdora Queen zawiózł go do szpitala, gdzie okazało się, że ma trzy zablokowane tętnice. Pojawiło się więc zagrożenie, że zostanie zablokowany dopływ krwi do serca. Lekarze podjęli decyzję o natychmiastowej operacji i wszczepieniu trzech stentów. Zabieg udał się, a Brian May wraca obecnie do zdrowia w domu.

Wyszedłem ze szpitala z sercem, które jest teraz bardzo silne, więc myślę, że jestem w dobrej formie przez najbliższy czas — wyznał artysta.

Problemy z sercem pojawiły się u Briana Maya podczas innych kłopotów zdrowotnych. Na początku maja gitarzysta Queen miał bolesny wypadek w ogrodzie, w wyniku którego rozerwał mięśnie pośladkowe.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZET.pl/bbc.com/PK