Obserwuj w Google News

Bin Valencia nie żyje. Perkusista rockowy zmarł w trakcie koncertu

2 min. czytania
04.10.2022 08:35
Zareaguj Reakcja

Bin Valencia nie żyje. Były perkusista rockowego zespołu Almafuerte miał 61 lat. Zmarł na scenie podczas koncertu grupy Sirio.

Bin Valencia
fot. binvalenciaoficial/Instagram/screen

Bin Valencia nie żyje. Argentyński perkusista przez lata występował w rockowo-metalowej formacji Almafuerte. Muzyk grał z zespołem do 2016 roku, kiedy to artyści zdecydowali o rozwiązaniu składu. W późniejszym czasie dołączył do składu Sirio, z którym 1 października ruszył w trasę koncertową.

Bin Valencia nie żyje. Perkusista zmarł podczas koncertu

Niestety podczas występu Sirio w klubie La Quadra w mieście La Matanza artysta zmarł. Portal argentina.detailzero.com poinformował, że w trakcie koncertu artysta doznał zawału serca, jednak informacja o bezpośredniej przyczynie śmierci muzyka nie została potwierdzona.

Perkusistę pożegnał między innymi zespół Sirio, który nie może oswoić się z tak nagłą stratą członka rodziny.

Artyści opublikowali w mediach społecznościowych zdjęcie perkusisty i kilka wzruszających słów.

Z ogromną gulą w gardle i bólem, wciąż nie mogąc wyjść z szoku, czy to wszystko jest prawdziwe, czy to tylko zły sen, staramy się napisać te słowa i przekazać smutną wiadomość. Bin wyjechał z nami w trasę, nasz ojciec, mąż i przewodnik. Osoba, której nie opiszą żadne słowa, osoba, która oddała swoją duszę za naszą rodzinę i muzykę, którą tak bardzo kochał i poświęcał jej każdą chwilę, będąc na ziemi.

Zawsze pozostanie w naszych wspomnieniach, anegdotkach, w każdej piosence Rush, Toto, The Police, Deep Purple, Almafuerte czy Sirio. Dziękujemy mu za czystą, wieczną i bezwarunkową miłość, którą nas obdarzyłeś. Wiemy, że jeszcze się spotkamy.

Odszedł nasz nieskończony bohater, robiąc to, co kochał, grając na perkusji, na żywo, ze swoją rodziną.

Bin Valencia nie żyje. Kim był argentyński muzyk?

Adrian Bin Valencia wraz z obecnym zespołem planował wydanie czwartego albumu. W mediach społecznościowych zapowiadał teledysk do najnowszego teledysku Sirio ze swoim udziałem.

Grupę tworzył ze swoimi najbliższymi. Zespół Sirio powstał w 2010 roku, a formację założyły dzieci perkusisty, wkrótce do grupy dołączył sam Valencia i jego żona.

argentina.detailzero.com