Obserwuj w Google News

Betty Wright nie żyje. Ikona soulu i R&B zmarła w wieku 66 lat

Piotr Krajewski
1 min. czytania
11.05.2020 12:32
Zareaguj Reakcja

Betty Wright nie żyje. Legendarna amerykańska gwiazda soulu i zdobywczyni nagrody Grammy zmarła w wieku 66 lat. Piosenkarka zmagała się z chorobą nowotworową.

Betty Wright nie żyje ikona soulu i R&B zmarła w wieku 66 lat
fot. JOE KLAMAR/AFP/East News

Betty Wright nie żyje. Ikona soulu i R&B zmarła w wieku 66 lat

Betty Wright nie żyje. Ikona soulu i R&B zmarła 10 maja w swoim domu w Miami. Jak poinformował magazyn Billboard, słynna piosenkarka cierpiała na chorobę nowotworową. Miała 66 lat.

Pożegnalne wpisy o legendarnej artystce opublikowało wiele znanych gwiazd, m.in. John Legend.

Uwielbiałem przebywać w towarzystwie Pani Betty Wright. Zawsze była taka kochana i oddana młodym artystom. Zawsze zaangażowana, zawsze ważna dla nas. Będzie jej brakowało — napisał autor hitu „All of Me”.

Betty Wright wydała wiele albumów i popularnych singli. Zasłynęła z przebojów „Tonight is the Night”, „Clean Up Woman”, „No Pain, (No Gain)” czy „After the Pain”. W 1975 roku otrzymała prestiżową nagrodę Grammy.

Współpracowała z wieloma znanymi artystami, m.in. Joss Stone, Jennifer Lopez, Snoop Doggiem i Glorią Estefan. Popularni muzycy chętnie samplowali także jej przeboje. Zrobiła to m.in. Beyonce, która wykorzystała sample utworu „Girls Can't Do What Guys Do” w swoim hicie „Upgrade U” z 2006 roku.

RadioZET.pl/billboard.com/PK