Obserwuj w Google News

Bernard Wright nie żyje. Legendę funku i jazzu samplował Snoop Dogg i Dr Dre

2 min. czytania
23.05.2022 09:53
Zareaguj Reakcja

Bernard Wright nie żyje. Artysta był legendą funku i jazzu. Jego twórczość w swoich kawałkach wykorzystywali znani raperzy tacy jak Snoop Dogg czy Dr Dre.

Bernard Wright
fot. Georgiaindallas/YouTube

Bernard Wright to legenda funku, soulu oraz jazzu. Jego największy sukces to album "Nard" z 1981 roku. Klasyki autorstwa muzyka wykorzystywali w swoich nagraniach raperzy z lat 90. Sample Wrighta usłyszymy między innymi w "Gz and Hustlas" Snoop Dogga czy remiksie "Loungin" artysty o pseudonimie LL Cool J zrealizowanym w 1996 roku.

Bernard Wright nie żyje. Legendarny muzyk funkowy i jazzowy miał 58 lat

O śmierci artysty poinformował portal okayplayer.com. Pożegnanie muzyka w mediach społecznościowych opublikował także były lider zespołu Jamaica Boys, Billy "Spaceman" Patterson.

W imieniu rodziny Bernarda Wrighta z przykrością informuję, że wczoraj Bernard został powołany do domu Najwyższego. Wielkie dzięki za wsparcie, modlitwy za niego przez lata.

Artysta odszedł w wieku 58 lat.

Bernard Wright nie żyje. Kim był muzyk?

Bernard Wright urodził się na Jamajce w 1963 roku. Grał z artystami takimi jak Tom Browne czy Lenny White. W wieku 17 lat rozpoczął karierę solową i podpisał kontrakt z GRP Records. Wydał swój debiutancki album "Nard" w 1981 roku.

Redakcja poleca

Album odniósł sukces, a utwory "Haboglabotribin" czy "Just Chillin Out" zostały hitami. Pod koniec lat 80. Wright dołączył do funkowej grupy Jamaica Boys.

W latach 90. nagrania artysty wykorzystywali znani raperzy. Samplowały go gwiazdy takie jak 2Pac czy Ice Cube. W tym czasie Wright przeniósł się do Teksasu i został muzykiem sesyjnym w ekipie Milesa Davisa czy Marcusa Millera.

Oglądaj

RadioZET.pl/okayplayer.com