Obserwuj w Google News

Benon Hardy nie żyje. Był pierwszym muzykiem w Polsce, który grał na organach Hammonda

Joanna Chojnacka
1 min. czytania
20.09.2022 13:52
Zareaguj Reakcja

Benon Hardy nie żyje. Polski pianista zmarł w wieku 92 lat. Był pierwszym artystą w naszym kraju, który grał na kultowych organach Hammonda. 

Benon Hardy
fot. Poznańskie Brzmienia/YouTube/Screen

Benon Hardy, a właściwie Bernard Biegoń to polski muzyk oraz kompozytor. Artysta wykonywał muzykę rozrywkową, poważną oraz grał jazz.

Benon Hardy nie żyje. Muzyk zmarł w wieku 92 lat

Artysta zmarł 19 września w jednym ze szpitali w Poznaniu. O śmierci muzyka poinformował serwis radiopoznan.fm. Jak czytamy w artykule pożegnalnym Hardy'ego, pianista czuł się gorzej od zeszłego tygodnia. Właśnie wtedy trafił do szpitala.

Redakcja poleca

Benon Hardy miał 92 lata i wieloletnią, owocną karierę na koncie. Wybitnego muzyka pożegnał między innymi Tadeusz Deszkiewicz.

Niewielu już niestety osobom to nazwisko coś mówi - Benon Hardy. Od lat 60. Polskie Radio rozbrzmiewało przebojami spod Jego palców.
W wieku 92 lat odszedł dziś ten wybitny muzyk kojarzony z legendarną Poznańską Piętnastką Radiową. Żegnamy Panie Benonie.

Oglądaj

Benon Hardy nie żyje. Kim był muzyk?

Hardy urodził się w Chorzowie, a grę na fortepianie rozpoczął dzięki naukom profesora Karola Szafranka w Rybniku. Kolejny etap edukacji artysta zaliczył w Warszawie, a w latach 50. przeniósł się do Poznania, gdzie grał w zespole Poznańska Piętnastka Radiowa.

Muzyk był pierwszym w Polsce pianistą, który grał na organach Hammonda. Artysta występował z kabaretem Wagabunda, miał swój własny zespół jazzowy oraz współpracował z Marią Koterbską.