Obserwuj w Google News

Barbara Martin nie żyje. Wokalistka kultowego zespołu The Supremes miała 76 lat

Piotr Krajewski
1 min. czytania
06.03.2020 12:04

Barbara Martin nie żyje. Wokalistka kultowego zespołu The Supremes zmarła w wieku 76 lat. To właśnie historia tego amerykańskiego zespołu zainspirowała twórców do stworzenia filmu „Dreamgirls”.

Barbara Martin nie żyje wokalistka kultowego zespołu The Supremes miała 76 lat
fot. Twitter

Barbara Martin nie żyje. Wokalistka legendarnego zespołu The Supremes miała 76 lat

Barbara Martin nie żyje. Amerykańska piosenkarka zmarła w środę, 4 marca w wieku 76 lat. O śmierci artystki poinformowano na oficjalnym profilu zespołu The Supremes na Facebooku. Wokalistka dołączyła do grupy na początku lat sześćdziesiątych i śpiewała z formacją do 1962 roku.

Nasze serca są z rodziną i przyjaciółmi Barbary. Raz Supreme, na zawsze Supreme — napisały członkinie.

The Supremes, które zasłynęły z muzyki r&b, doo-wop i soul, podpisały kontrakt z kultową wytwórnią muzyczną Motown. Zespół na stałe wpisał się w historię amerykańskiej muzyki i jest jedną z najbardziej utytułowanych żeńskich grup w Stanach Zjednoczonych — aż 12 utworów z ich repertuaru dotarło na szczyt tamtejszej listy przebojów.

Bogata historia zespołu była podobno inspiracją twórców filmowych przy tworzeniu nagrodzonej dwoma Oscarami produkcji „Dreamgirls” w 2006 roku. W filmie wystąpiły m.in. Beyonce, Jamie Foxx, Jennifer Hudson czy Eddie Murphy.

RadioZET.pl/metro.co.uk/PK