Obserwuj w Google News

Backstreet Boys wystąpią w Polsce. Część dochodu z biletów trafi do Ukrainy [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
06.04.2022 08:44
Zareaguj Reakcja

Backstreet Boys zapowiedzieli jedyny koncert w Polsce. To wyjątkowa szansa, aby zobaczyć na żywo idoli sprzed lat. Gdzie zagra kultowy boysband?

Backstreet Boys
fot. mat. prasowe/Dennis Leapold

Backstreet Boys to grupa, której nie trzeba przedstawiać szczególnie pokoleniu trzydziestolatków. W latach 90. boysband podbijał świat i rozkochiwał w sobie miliony nastolatków. Artyści pojawiali się na okładkach młodzieżowych gazet, a plakaty z ich zdjęciami zdobiły pokoje zauroczonych słuchaczy.

Backstreet Boys zagra koncert w Polsce

Artyści do dziś pozostają jednym z najlepiej sprzedających się zespołów wszech czasów. Muzycy chcą zabrać fanów do krainy nostalgii i ogłaszają daty jesiennej trasy DNA World Tour. W ramach koncertów Backstreet Boys zagra również w Europie, a jeden z przystanków tournée objął Polskę.

Redakcja poleca

Ostatnie występy kapeli w Europie odbyły się w 2019 roku, przed pandemią. Wówczas muzycy sprzedali na swoje występy ponad 350 tysięcy biletów. Czy tym razem pobiją ten sukces?

W ramach DNA World Tour Backstreet Boys zagrają także jeden koncert w Polsce. Odbędzie się on 29 października 2022 roku w TAURON Arenie Kraków.

10 gwiazd muzyki, które nigdy nie zagrały koncertu w Polsce [GALERIA]

Backstreet Boys w Polsce. Bilety

Bilety na wyjątkowe wydarzenie trafią do sprzedaży w piątek 8 kwietnia o godzinie 10:00. Wejściówki będzie można nabyć za pośrednictwem strony organizatora - LiveNation.pl.

Przewidziano także przedsprzedaż biletów:

  • Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy od środy 6.04 od godz. 10:00
  • Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster rozpocznie się w czwartek 7.04 o godz. 10:00

Backstreet Boys, w ślad za niezwykłymi przykładami solidarności okazywanej Ukrainie na całym świecie, przekaże część dochodu ze sprzedaży biletów z trasy DNA World Tour 2022 Agencji ONZ ds. Uchodźców - UNHCR. Środki te zostaną przekazane potrzebującym, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów oraz kraju.