Obserwuj w Google News

Dwa lata od śmierci Avicii'ego. Martin Garrix opublikował ich wspólne zdjęcie: "Tęsknie" [FOTO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
21.04.2020 13:19

Śmierć Avicii’ego była szokiem dla wszystkich. Jeden z najpopularniejszych DJ-ów odebrał sobie życie w kwietniu 2018 roku. Od tego czasu minęły już dwa lata, ale fani i gwiazdy muzyki nie zapomnieli o szwedzkim artyście. W drugą rocznicę śmierci Martin Garrix opublikował wspólne zdjęcie z Aviciim.

Avicii dwa lata od śmierci Martin Garrix pokazał ich wspólne zdjęcie foto
fot. Face to Face/REPORTER/East News, To/Variety/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Avicii: druga rocznica śmierci. Martin Garrix opublikował wspólne zdjęcie z DJ-em

Avicii zmarł 20 kwietnia 2018 roku. Od śmierci jednego z najpopularniejszych DJ-ów w branży muzycznej, który podbił listy przebojów wieloma hitami, minęły dwa lata.

Fani jego utworów i inne gwiazdy muzyki nie zapominają jednak o 28-letnim Szwedzie. Przez wiele lat przyjaźnił się z nim równie popularny DJ Martin Garrix. W drugą rocznicę śmierci Avicii’ego holenderski artysta opublikował poruszający wpis, do którego dołączył wspólne zdjęcie ze zmarłym przyjacielem.

Cześć, bracie. Tęsknię za Tobą… — napisał Martin Garrix.

Avicii nie żyje. DJ popełnił samobójstwo w 2018 roku

Avicii, a tak naprawdę Tim Bergling, zmarł w kwietniu 2018 roku w wieku 28 lat podczas pobytu w stolicy Omanu, gdzie spędzał wakacje. Jego ciało zostało znalezione w pokoju hotelowym.

Oficjalną przyczyną śmierci DJ-a było samobójstwo — poinformowała rodzina w oficjalnym komunikacie.

Bliscy artysty potwierdzili, że zmagał się on z osobistymi problemami. Wiadomo, że szwedzki artysta zmagał się od kilku z lat z kłopotami psychicznymi i zdrowotnymi, m.in. cierpiał na ostre zapalenie trzustki. Miewał też ataki paniki przed koncertami.

Rok po śmierci Avicii’ego ukazał się jego nowy album zatytułowany „Tim”, z którego pochodzi m.in. przebój „SOS”. Wszystkie dochody ze sprzedaży nowej płyty zostały przekazane na rzecz fundacji imienia Tima Berglinga, której stworzyli najbliżsi Szweda. Organizacja skupi się na pomocy osobom zmagającym się z problemami psychicznymi oraz będzie przeciwdziałać samobójstwom.

RadioZET.pl/PK