Obserwuj w Google News

Gwiazda „Idola” walczy z rakiem mózgu i potrzebuje pieniędzy na operację. Ma zaledwie 26 lat

2 min. czytania
27.04.2021 15:00
Zareaguj Reakcja

Avalon Young walczy z rakiem mózgu. Gwiazda amerykańskiego „Idola” ma za sobą już jedną poważną operację, ale w najbliższym czasie czeka ją kolejna. Koszty leczenia są ogromne, więc piosenkarka postanowiła poprosić fanów i internautów o wsparcie. Ruszyła zbiórka pieniędzy.

Avalon Young
fot. Youtube screen

Avalon Young zdobyła popularność jako uczestniczka amerykańskiego Idola, gdzie wystąpiła w 2016 roku. Na początku tego roku młoda piosenkarka otrzymała dramatyczną diagnozę.

Lekarze wykryli u zaledwie 26-letniej Avalon Young raka mózgu. Gwiazda „Idola” natychmiast przeszła wielogodzinną operację, ale teraz czeka ją kolejna. Koszty leczenia przewyższają jednak możliwości finansowe młodej artystki. Uruchomiono zbiórkę pieniędzy.

Zobacz także:  Tom Parker nie poddaje się i walczy z rakiem mózgu. Żona wokalisty przekazała dobre wieści

Avalon Young z „Idola” walczy z rakiem mózgu i zbiera pieniądze na poważną operację

Avalon Young ujawniła, że zmaga się z nowotworem mózgu w lutym, kiedy opublikowała długi wpis w mediach społecznościowych. Piosenkarka przyznała, iż pod koniec zeszłego roku pojawiły się u niej dziwne napady padaczkowe, choć nigdy nie była epileptyczką. Początkowo lekarze nie zauważyli nic niepokojącego i myśleli, że ataki pojawiają się w związku z lękami i zespołem natręctw, na które cierpi 26-latka.

Bardziej szczegółowe badania wykazały jednak, że w płacie czołowym mózgu znajduje się nowotwór. Lekarze natychmiast przeprowadzili szesnastogodzinną operację. To jednak nie koniec walki z chorobą. Choć chirurdzy usunęli już większość guza, konieczny jest kolejny wielogodzinny zabieg pod koniec maja, a później tygodnie chemioterapii i radioterapii.

Redakcja poleca

Koszty leczenia przewyższają możliwości finansowe Avalon Young, która jest młodą i niezależną artystką. Bliscy uczestniczki „Idola” byli zmuszeni uruchomić zbiórkę pieniędzy – chora piosenkarka potrzebuje 100 tysięcy dolarów.

- Wszystko będzie dobrze. Szykuje się dzika podróż, ale jestem gotowa. Bardzo was kocham. P******* raka! - napisała Young.

Kim jest Avalon Young?

Avalon Young zdobyła największą popularność za sprawą amerykańskiego „Idola”. Wokalistka wystąpiła w piętnastej edycji programu i dotarła aż do najlepszej ósemki.

Udział w talent show pozwolił Avalon Young rozpocząć karierę muzyczną i wydać kilka singli, a także teledysków.

Choć 26-latka zmaga się teraz z chorobą, nie rezygnuje z marzeń o sukcesie w branży muzycznej. Pod koniec kwietnia wyda swój kolejny singiel zatytułowany „She Don’t”.

Zobacz także:  Nikki McKibbin nie żyje. Finalistka „Idola” zmarła w wieku 42 lat

RadioZET.pl/people.com,etonline.com