Obserwuj w Google News

"Asereje" Las Ketchup ma już 19 lat. Co dzieje się z autorkami przeboju i jak dziś wyglądają?

2 min. czytania
29.04.2021 16:54

Tańczyliście układ do hitu "Asereje" dziewczęcej grupy Las Ketchup. Od premiery utworu minęło już 19 lat. Co dzisiaj dzieje się z autorkami międzynarodowego przeboju?

Las Ketchup
fot. EAST NEWS

Las Ketchup to hiszpańska grupa dziewczęca założona przez producenta Manuela "Queco" Ruiza w 2001 roku. Zespół składa się z trzech sióstr, tworzyła go Lucia, Lola i Pilar Munoz. Chwilę później do składu dołączyła czwarta siostra dziewczyn - Rocio.

"Asereje" Las Ketchup kończy 19 lat

Formacja zyskała ogromną popularność dzięki utworowi "The Ketchup Song (Asereje)", którą dziewczyny wydały w 2002 roku. Singiel sprzedał się w ponad 7 milionach kopii na całym świecie. Utwór wypromował ich debiutancki albumu studyjny z dużym skutkiem. Płyta "Hijas del Tomate" ma na koncie przeszło 2 miliony sprzedanych egzemplarzy krążka, jednak z żadna z pozostałych piosenek na albumie nie powtórzyła sukcesu "Asereje".

Redakcja poleca

"Asereje" to nie tylko charakterystyczna melodia i chwytliwy refren. To także słynny taniec, który dziewczyny wykonują w klipie. Utwór opowiada o młodym mężczyźnie, który odwiedza nocny klub i słyszy swoją ulubioną piosenkę. Z radością zaczyna śpiewać i tańczyć, jednak z jego ust wychodzi tylko hiszpański bełkot, który brzmi jak refren piosenki Las Ketchup. Słowo "Asereje" w rzeczywistości nie ma żadnego znaczenia.

Oglądaj

Po głośnym debiucie popularność Las Ketchup zaczęła przemijać. Dziewczyny pojawiły się jeszcze na Konkursie Piosenki Eurowizji w Atenach, gdzie reprezentowały Hiszpanię w 2006 roku. Od tamtego czasu grupa nie wydała żadnej nowej muzyki, jednak nadal grywa koncerty w rodzinnym kraju.

Las Ketchup. Jak wyglądają dziś autorki hitu "Asereje"?

W rozmowie z Dzień Dobry TVN siostry zaznaczyły, że czekają z niecierpliwością na koniec pandemii. Koronawirus przerwał trasę koncertową zespołu oraz pokrzyżował plany sióstr odnośnie nowej muzyki. Dziewczyny są aktywne na Instagramie, gdzie możemy zobaczyć, jak dzisiaj wyglądają.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Dzień Dobry TVN