Obserwuj w Google News

Artysta z Rybnika napisał utwór w hołdzie dla Mariupola. Oto antysymfonia dla Ukrainy

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
19.04.2022 11:36
Zareaguj Reakcja

Fabian Filiks z Rybnika stworzył utwór dla Ukrainy. Kompozycję nazwał antysymfonią dedykowaną specjalnie dla Mariupola, miasta zniszczonego przez Rosję.

Fabian Filiks/Mariupol
fot. Instagram/Fabian Filiks/AA/ABACA/Abaca/East News

Wojna w Ukrainie trwa już od 24 lutego. Wówczas wojska rosyjskie zaatakowały naszych sąsiadów. W poniedziałek 18 kwietnia w godzinach wieczornych Wołodymyr Zełenski oświadczył, że rozpoczął się kolejny etap wojny - biwa o Donbas.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO] 

Nadal trwa także oblężenie Mariupola w obwodzie donieckim. Straty miasta są ogromne. Rosjanie atakują obszar mimo zapewnień Ministerstwa Obrony, że kraj nie zamierza zagrażać ludności ukraińskiej.

Polskie gwiazdy, które pomagają Ukrainie. Znani Polacy wspierają ofiary wojny [GALERIA]

Fabian Filiks stworzył utwór dla Ukrainy. To antysymfonia dla Mariupola

Tragedia Mariupola dotknęła Fabiana Filiksa z Rybnika. Muzyk znalazł ujście swoich emocji w pasji. Postanowił stworzyć muzykę inspirowaną wydarzeniami, a dochód z singla przekazać ofiarom wojny.

Oglądaj

Jak czytamy w opisie utworu:

Fabian Filiks powraca z muzycznym trenem dla bohaterskiego miasta Mariupola i jego mieszkańców. To utwór inspirowany wczesną twórczością Krzysztofa Pendereckiego, to elektroniczna antysymfonia łącząca dark ambient i elementy neoklasyczne. To hołd złożony ofiarom bezsensownej wojny Rosji z Ukrainą. Wiersz o horrorze i spustoszeniu, jakie niesie ze sobą wojna.
Redakcja poleca

Jak cytuje artystę portal nowiny.pl:

Napisałem "anty-symfonię" w hołdzie dla Mariupola, ukraińskiego miasta zrównanego z ziemią przez rosyjskie wojska. Dochody zostaną przekazane na pomoc humanitarną Ukrainie. To trudna i mało przystępna muzyka, ale cel jest szlachetny.

Cały dochód ze sprzedaży utworu zostanie przekazany na pomoc humanitarną dla Mariupola i Ukrainy.

RadioZET.pl/nowiny.pl