Obserwuj w Google News

Artyści apelują do Polaków. Nagrali piosenkę: „Zostań w domu, niech wirusa trafi szlag” [WIDEO]

Piotr Krajewski
1 min. czytania
23.03.2020 14:52
Zareaguj Reakcja

Koronawirus coraz szybciej rozprzestrzenia się w Polsce. Służby apelują do wszystkich Polaków o pozostanie w domach. O zachowanie ostrożności prosi również wiele znanych osób. W ramach akcji „Zostań w domu” artyści stworzyli grupę Domatorzy i nagrali wspólnie specjalną piosenkę.

Artyści apelują do Polaków nagrali piosenkę zostań w domu niech wirusa trafi szlag wideo
fot. Youtube screen

Artyści apelują do Polaków. Nagrali specjalną piosenkę Zostań w domu

„Zostań w domu” to nie tylko nazwa głośnej akcji, ale również tytuł piosenki grupy Domatorzy. Zespół powstał z inicjatywy artystów i muzyków, którzy za pomocą muzyki chcą walczyć z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Zostań w domu i zaśpiewaj z nami tak: zostań w domu, niech wirusa trafi szlag — brzmią słowa piosenki, w której wykorzystano muzykę z utworu „Róbmy swoje” Wojciecha Młynarskiego.

ZOBACZ TEŻ:  Tata i dzieci w piosence o koronawirusie. „Antywirusowy rap” hitem internetu [WIDEO]

Jak zapewniają twórcy, utwór został nagrany bez „opuszczania swoich pieleszy”, a w klipie możemy zobaczyć artystów wykonujących czynności domowe, m.in. gotowanie czy prasowanie.

W muzyczny projekt, który ma zachęcić Polaków do pozostania w domach, zaangażowali się: Dorota Miśkiewicz, Katarzyna Pakosińska, Czas dla nas (Agnieszka Kowaluk, Dorota Jarema, Aneta Jaślar), Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru, Jan Młynarski, grupa MoCarta (Bolesław Błaszczyk, Paweł Kowaluk, Michał Sikorski, Filip Jaślar), Zbigniew Stelmasiak, prezes Jarosław Zawadzki, Paweł Twardoch Maria i Kacper Jaślar oraz Lula i Yoda.

ZOBACZ TEŻ:  Muzyk Michał Sołtan zagrał koncert na balkonie. Jego występ dla sąsiadów podbija sieć [WIDEO]

RadioZET.pl/PK