Obserwuj w Google News

Ariana Grande oskarżona o plagiat. Przebój "7 Rings" to kopia innej piosenki?

Piotr Krajewski
2 min. czytania
22.01.2020 13:25
Zareaguj Reakcja

„7 Rings” Ariany Grande to plagiat? Raper Josh „DOT” Stone twierdzi, że piosenkarka skopiowała jeden z jego utworów. Do sądu trafił już pozew, do którego artysta dołączył opinie ekspertów rzekomo potwierdzających plagiat.

Ariana Grande oskarżona o plagiat przebój 7 Rings to kopia innej piosenki
fot. Youtube screen

Ariana Grande oskarżona o plagiat. Skopiowała inną piosenkę?

Ariana Grande oskarżona o plagiat. Zdaniem rapera Josha „DOT” Stone wokalistka i twórcy jej wielkiego przeboju „7 Rings” celowo skopiowali jego piosenkę „You Need It I Got It”, którą stworzył w 2017 roku.

Raper twierdzi, że fragment utworu Ariany Grande („I want it / I got it / I want it / I got it”) jest łudząco podobny do wersu z jego kawałka („You need it / I got it / You want it / I got it"). Mają to potwierdzać opinie muzykologów, które Stone dołączył do złożonego już w sądzie pozwu. Eksperci zauważyli, że w „7 Rings” znajduje się aż 39 nut pokrywających się z nutami zawartymi w „You Need It I Got It”.

>>  Ariana Grande przewróciła się na scenie. Tak zareagowała na upadek [WIDEO]

Co więcej, w treści pozwu Josh „DOT” Stone poinformował, że w 2017 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielami wytwórni, podczas którego zaprezentował wspomniany utwór. Na miejscu podobno był obecny także Thomas Lee Brown, producent „7 Rings”.

Josh „DOT” Stone domaga się zysków z hitu Ariany Grande i żąda zakazu grania piosenki „7 Rings” do momentu wyjaśnienia całej sprawy. Warto też dodać, że to nie pierwszy raz, kiedy Grande jest posądzona o plagiat za „7 Rings”. Na początku 2019 roku artystka Princess Nokia oskarżyła wokalistę o skopiowanie jej kawałka „Mine”.

Czy przebój „7 Rings” Ariany Grande to rzeczywiście kopia „You Need It I Got It”? Poniżej możecie przesłuchać obie piosenki.

 

RadioZET.pl/onet.pl/PK