Obserwuj w Google News

Antoni Kopff nie żyje. Zmarł autor wielu polskich przebojów, m.in. „Do zakochania jeden krok”

2 min. czytania
11.02.2021 14:32
Zareaguj Reakcja

Antoni Kopff nie żyje. Informację o śmierci kompozytora przekazała w mediach społecznościowych jego żona. Był autorem wielu niezapomnianych hitów, m.in. „Do zakochania jeden krok”, „Dwa razy dwa” i „Bądź moim natchnieniem”. Miał 76 lat.

Antoni Kopff nie żyje. Zmarł autor wielu polskich przebojów, m.in. „Do zakochania jeden krok”
fot. Shutterstock

Antoni Kopff nie żyje. Kompozytor i autor znanych polskich piosenek zmarł 11 lutego w wieku 76 lat. Śmierć artysty potwierdziła jego żona, Danuta Dobrzyńska.

Antoni Kopff nie żyje. Kompozytor zmarł w wieku 76 lat

Antoni Kopff był kompozytorem, pianistą, aranżerem i producentem telewizyjnym. W trakcie swojej długoletniej kariery stworzył wiele niezapomnianych polskich hitów, m.in. „Do zakochania jeden krok”. Utwór skomponowany dla Andrzeja Dąbrowskiego zdobył I nagrodę na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1972 roku oraz I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w 1972 roku.

Współpracował z największymi nazwiskami w polskiej branży muzycznej. Antoni Kopff tworzył m.in. dla Bajmu, Krzysztofa Krawczyka, Anny Jantar, Zbigniewa Wodeckiego, Alicji Majewskiej czy Andrzeja Zauchy.

Zobacz także:  Mary Wilson nie żyje. Wokalistka legendarnego zespołu The Supremes miała 76 lat

Aranżował i komponował utwory m.in. do „Kabaretu Olgi Lipińskiej” i „Poradni pozamałżeńskiej” Marcina Wolskiego. Tworzył także muzykę do spektakli teatralnych „Sceny z życia Cyganerii”, „Filomena Marturano”, „Dom kobiet” i „Kolęda na cały rok”.

W 1970 roku założył zespół Respekt, w którym debiutowała Krystyna Prońko. Pracował także jako kierownik muzyczny w warszawskim Teatrze Syrena oraz na festiwalach w Opolu, Sopocie i Mrągowie. Wykładał w Studium Muzycznym przy Teatrze Rozrywki w Chorzowie (1978–1980) i na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi (1988–1991).

Zobacz także:  Ors Siklósi nie żyje. Wokalista AWS i uczestnik Eurowizji zmarł w wieku zaledwie 29 lat

RadioZET.pl/PAP