Obserwuj w Google News

Anne-Marie o ciężkiej walce z lękami. Piosenkarka wyznaje: "Myślałam, że umrę"

Piotr Krajewski
2 min. czytania
26.03.2020 12:03

Anne-Marie zdecydowała się na szokujące wyznanie. Brytyjska piosenkarka coraz otwarciej mówi o chorobie, z którą zmagała się przez wiele lat. W najnowszym wywiadzie dla Glamour wyznała, iż myślała, że umrze przez swoje napady lękowe.

Anne-Marie o ciężkiej walce z lękami piosenkarka wyznaje myślałam że umrę
fot. Youtube

Anne-Marie o ciężkiej walce z lękami: Myślałam, że umrę

Anne-Marie to brytyjska piosenkarka, która zdobyła popularność za sprawą przebojów „Friends”, „2002” i „Rockabye”.

Choć ostatnie lata jej kariery wydają się pasmem sukcesów, wokalistka wyznała prawdę w najnowszej rozmowie z magazynem Glamour. 28-latka opowiedziała o ciężkiej walce z lękami, które paraliżowały jej codzienność. Gwiazda przyznała, że jej problemy psychiczne były na tyle poważne, iż bała się o swoje życie.

 Jeśli spojrzę wstecz na ostatnie 7-10 lat mojego życia, to nie pamiętam ich. Ten czas w moim życiu zniknął. Lęk omal nie zablokował mnie od normalnego myślenia i zapamiętywania rzeczy, ponieważ byłam tak zaniepokojona wszystkim. Myślałam, że umrę. Myślałam, że moja rodzina umrze. To wszystko zmieszało się też z innymi rzeczami, jak zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, co również zwiększało mój lęk. Często było mi trudno wyjść z domu — wyznaje artystka.

Anne-Marie przyznała, że próbowała wszystkich sposobów, aby pokonać zaburzenie. Poddała się nawet hipnoterapii.

 Googlowanie na temat lęków i słuchanie historii innych ludzi bardzo mi pomogły. Myślę też, że hipnoterapia dużo mi dała. Rozmowy i słuchanie innych ludzi pomogło — mówi.

Piosenkarka wyznała, że dziś czuje się znacznie lepiej, ale nie uporała się jeszcze ze swoimi problemami. Jak sama powiedziała, w powrocie do zdrowia pomaga jej pisanie piosenek. Anne-Marie zachęca więc wszystkich, aby nie bali się napisać o swoich problemach.

Jeśli boisz się iść z problemem do kogoś albo martwisz się, co ludzie o Tobie pomyślą albo że będą Cię oceniać, po prostu napisz o tym wszystkim tweeta lub spisz to na kartce papieru. Jeśli napiszesz o tym, będzie to istniało, ale już nie tylko w twojej głowie. To naprawdę pomaga — dodaje Brytyjka.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZET.pl/capitalfm.com/PK