Obserwuj w Google News

Mija 39. rocznica śmierci Anny Jantar

Piotr Krajewski
2 min. czytania
14.03.2019 11:59
Zareaguj Reakcja

14 marca mija 39. rocznica tragicznej śmierci Anny Jantar — jednej z najważniejszych polskich piosenkarek. Artystka zginęła w katastrofie lotniczej na Okęciu. Już niedługo obędzie się wyjątkowy koncert „Życia Mała Garść”, który będzie hołdem dla Anny Jantar. Na wydarzenie zaprasza Radio ZET.

Anna Jantar 39 rocznica śmierci piosenkarki koncert Życia Mała Garść Warszawa Torwar
fot. mat. prasowe

Anna Jantar urodziła się w 1950 roku w Poznaniu jako Anna Szmeterling. W wieku zaledwie 21 lat wyszła za mąż za polskiego kompozytora Jarosława Kukulskiego. W roku 1976, czyli 5 lat później, na świat przyszła córka pary — Natalia Kukulska.

To właśnie Natalia, jako opiekunka artystyczna projektu „Życia Mała Garść”, zaprasza w tym roku na wyjątkowy koncert, który jest hołdem dla zmarłych rodziców — wspaniałych Artystów, o których pamięć trwa do dziś. Już 26 maja w warszawskiej hali Torwar odbędzie się wydarzenie, podczas którego najważniejsze utwory Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego — zaaranżowane przez Adama Sztabę na orkiestrę symfoniczną — zabrzmią w interpretacjach wspaniałych polskich artystów. Usłyszymy Kayah, Katarzynę Groniec, Darię Zawiałow, Dorotę Miśkiewicz, Kubę Badacha, Marka Piekarczyka oraz Igora Herbuta.

Narrację koncertu stanowią wspomnienia przyjaciół rodziców Natalii, z którymi artystka przeprowadziła osobiste rozmowy. Na ekranie pojawią się między innymi: Maria Szabłowska, Wojciech Mann, Zbigniew Hołdys czy Janusz Weiss, którzy czasem w sposób wzruszający, a czasem zabawny podzielą się anegdotami i zapowiedzą kolejne utwory.

Data: 26.05.2019

Otwarcie bram: 18:00

Start: 19:30

Miejsce: Hala Torwar, Warszawa

Bilety dostępne na www.followthestep.com, w bileteriach Biletomat.pl – bilety online, Eventim.pl, eBilet.pl, Going., GoOut.pl i Ticketmaster Polska oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, Saturn Polska i MediaMarkt Polska.

Życia Mała Garść
fot. mat. prasowe

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK