Obserwuj w Google News

Ania Byrcyn i "Trigger". Finalistka "The Voice of Poland" z pierwszym singlem po angielsku [WIDEO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
08.04.2022 14:27
Zareaguj Reakcja

Ania Byrcyn zasłynęła z udziału w "The Voice of Poland", gdzie dotarła do samego finału. Niedawno pojawiła się także w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022. Teraz prezentuje nowy singiel "Trigger" w całości w języku angielskim.

Ania Byrcyn
fot. mat. prasowe

Ania Byrcyn zdobyła popularność za sprawą jedenastej edycji " The Voice of Poland", w której dotarła aż do samego finału. Kilka miesięcy później wydała swój singiel "Chowam się". Piosenka przyniosła jej zwycięstwo w głosowaniu jurorów w konkursie "Debiuty" – wokalistka otrzymała słynną nagrodę Karolinki na opolskim festiwalu w 2021 roku.

Pora na kolejny etap w karierze piosenki. Ania Byrcyn zaprezentowała nowy singiel zatytułowany "Trigger".

Redakcja poleca

Ania Byrcyn – "Trigger". Nowy singiel finalistki "The Voice of Poland"

"Trigger" to kolejny singiel Ani Byrcyn, do którego piosenkarka sama napisała i skomponowała, zarówno tekst jak i muzykę. Produkcją utworu zajął się Bartłomiej Marszałek.

Singiel powstał jeszcze w 2020 roku, a jego polską wersję wokalistka zaprezentowała pierwszy raz w 11. edycji "The Voice of Poland".

"Trigger" jest pierwszą piosenką w języku angielskim, którą decyduję się pokazać. Utwór opowiada o sile, determinacji i wytrwałości. Poprzez tę piosenkę chciałam podkreślić, żeby mimo przeszkód i problemów, które pojawiają się na naszej drodze, walczyć o wyznaczone sobie cele i marzenia – mówi artystka.

Co ciekawe, piosenka została doceniona już za granicą. W 2021 roku Ania Byrcyn wzięła udział w hiszpańskim BravoFestival – utwór "Trigger" wygrał w głosowaniu jurorów i zdobył 3. miejsce w głosowaniu publiczności. W międzynarodowym festiwalu występują uczestnicy Eurowizji i Eurowizji Junior oraz europejskich i światowych talent show, takich jak „The Voice”, „Mam Talent” czy „X-Factor”.

W lutym tego roku Ania Byrcyn wzięła udział w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022. Jej piosenka "Dokąd" dostała się do finałowej dziesiątki. Eliminacje wygrał ostatecznie Krystian Ochman, który rywalizował z wokalistką podczas tej samej edycji "The Voice of Poland".

Sarsa Michał Szczygieł Natalia Nykiel
11 Zobacz galerię
fot. mat. prasowe

RadioZET.pl/mat.prasowe