Obserwuj w Google News

Andreas Stone & Duke — „Touch You”. Piątkowa premiera w Radiu ZET

Piotr Krajewski
2 min. czytania
03.04.2020 09:57
Zareaguj Reakcja

Już po godz. 10:00 słuchacze Radia ZET usłyszą muzyczną nowość, czyli utwór „Touch You”, który stworzyli razem Andreas Stone i Duke. Piosenka to mieszanka pop i funku, która łączy brzmienie lat 70. z klimatem nowoczesności.

Andreas Stone Duke Touch You
fot. mat. prasowe

Andreas Stone Johansson pochodzi ze Szwecji. Zaczął grać na pianinie i śpiewać w wieku 6 lat. Dziś artysta gra również na gitarze, basie i wielu innych instrumentach. Studiował muzykę w szkole ponadgimnazjalnej. Następnie uczęszczał do liceum ludowego gospel jako pianista, który zakończył się trzytygodniowymi studiami terenowymi, grając w afroamerykańskich kościołach w amerykańskim Chicago. Po ukończeniu studiów uczęszczał na Uniwersytet Muzyczny w Malmö, gdzie koncentrował się na Pop/Rock i po 4,5 latach uzyskał tytuł licencjata.

Szwed jest popularnym producentem, który pisze i tworzy dla wielu różnych gatunków muzycznych. Do tej pory muzyka napisana i wyprodukowana przez Andreasa Stone'a sprzedała się na całym świecie w ponad 26 milionach fizycznych egzemplarzy i była ponad 400 milionów razy odsłuchana w internecie. Jego piosenki cieszą się ogromnym zainteresowaniem m.in. w Azji. Został nagrodzony kilkoma japońskimi nagrodami Grammy i uhonorowany wieloma Złotymi Nagrodami Disc w różnych kategoriach. Miał również utwory na szczycie list przebojów m.in. w Szwecji, Hiszpanii, Polsce, Norwegii, Czechach i Danii.

W 2019 roku był współautorem zwycięskiej piosenki „Too Late For Love” Johna Lundvika w szwedzkim Melodifestivalen, która zdobyła 5. miejscu w Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. W 2018 roku był współautorem i producentem „Shuffli” Samira i Viktora, który zajął 4. miejsce w finale Melodifestivalen i był 6. najczęściej odtwarzaną piosenką w tym samym roku w Szwecji. 

W 2020 roku Andreas Stone zdecydował się skupić na własnej karierze oraz pokazać się światu pod własnym imieniem i nazwiskiem. Tak powstał singiel "Touch You", gdzie pojawia się również jego dobry kolega Duke. Razem stworzyli

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK