Obserwuj w Google News

Andrea Bocelli o Janie Pawle II i aborcji w wywiadzie dla TVP [WIDEO]

2 min. czytania
07.04.2021 13:36
Zareaguj Reakcja

Andrea Bocelli zagrał podczas koncertu "Cud życia" organizowanego przez Telewizję Polską z okazji Wielkanocy. Artysta udzielił również wywiadu Danucie Holeckiej, która poruszyła z wybitnym śpiewakiem temat Jana Pawła II oraz aborcji.

Andrea Bocelli
fot. PIERO CRUCIATTI/AFP/East News

Andrea Bocelli to znany na całym świecie, wybitny włoski śpiewak, tenor i kompozytor. Telewizja Polska zaprosiła artystę na specjalny koncert z okazji Wielkanocy. Śpiewak wystąpił podczas imprezy "Cud życia", którą, jak twierdzi Jacek Kurski, obejrzały 4 miliony widzów.

Andrea Bocelli wystąpił podczas koncertu TVP "Cud życia" 

Jak czytamy na portalu Onet, prezes TVP powołał się na dane z pomiaru oglądalności metodą MOR. Pozostali nadawcy uznają dane dostarczane przez firmę Nielsen Audience Measurement, która również zanotowała średnią liczbę widzów koncertu. Dane Nielsena wskazują, że "Cud życia" obejrzały średnio 3 miliony osób.

Redakcja poleca

Stacja poza koncertem wyemitowała również wywiad z artystą. Rozmowę na antenie TVP przeprowadziła Danuta Holecka znana widzom między innymi, jako prowadząca "Wiadomości".

Andrea Bocelli o aborcji i Janie Pawle II w wywiadzie Danuty Holeckiej

Dziennikarka spytała Bocellego między innymi o jego stosunek do świąt.

"Wielkanoc to dla nas, katolików pewnie najważniejsze święto w całym roku. Szczególnie dlatego, że to symbol nadziei, której w tych czasach tak bardzo wszyscy potrzebujemy." - zauważył śpiewak.

Muzyk opowiedział również nieco o swojej rodzinie oraz o tym, jak rozumie tytuł koncertu "Cud życia". Jednak najbardziej osobiste pytanie Danuty Holeckiej dotyczyło matki artysty. Dziennikarka poprosiła śpiewaka, aby przytoczył historię o tym, kiedy kobieta stanęła przed wyborem, czy dokonać aborcji ze względu na defekty, które może w przyszłości posiadać jej dziecko.

"Moja matka zawsze była odważna i zdecydowana, gotowa bronić swoich wyborów. Znalazła się w szpitalu, kiedy była ze mną w ciąży. Lekarze doradzili jej usunięcie ciąży w związku z dolegliwościami, ponieważ było ryzyko, że dziecko przyjdzie na świat z jakimś defektem. Nie sposób rzec, że lekarze nie mieli racji, bo to się później potwierdziło. Ale nawet jeżeli z jednej strony lekarze mieli swoją rację, to tym bardziej moja matka, bo później moje życie potoczyło się najlepiej, jak mogło. I myślę, i mam też nadzieję, że mogę powiedzieć, że jestem dla mojej rodziny źródłem radości "- wyznał Bocelli.

Zobacz też:  Andrea Bocelli dał koncert w pustej katedrze w Mediolanie. Ten występ przejdzie do historii

Holecka nawiązała w pytaniach także do postaci Jana Pawła II, który doceniał talent Andrea Bocellego za życia. Dziennikarka spytała, jak artysta wspomina spotkania z papieżem Polakiem.

"Muszę powiedzieć, że odbyłem naprawdę wiele spotkań z Janem Pawłem II  (...) Pamiętam koncert 1 maja 2000 roku, odbył się dzień po śmierci mojego ojca. Czuwałem nad nim całą noc i nie zmrużywszy oka, rano poleciałem do Włoch. (...) Zaśpiewałem całym sercem i siłą uczucia dla Jana Pawła II. Śpiewałem całymi siłami, które mi jeszcze wtedy zostały" - wspomina Bocelli.

Cała rozmowa Danuty Holeckiej z Bocellim została opublikowana na kanale TVP Info na YouTubie.

Oglądaj

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Onet/TVP Info