Obserwuj w Google News

Amerykańskie gwiazdy zagrają dla Ukrainy. Kto pojawi się na koncercie?

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
22.03.2022 12:51

Amerykańskie gwiazdy połączyły siły i zorganizowały "Concert for Ukraine". Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany potrzebującym. Kto wystąpi?

Ed Sheeran
fot. Rex Features/East News

Wojna w Ukrainie trwa od 24 lutego. Rosjanie wciąż atakują cały kraj, jednak Kijów pozostaje niezdobyty. Agencja Unian poinformowała, że udało się zapobiec zamachom na Wołodymyra Zełenskiego. Zatrzymano rosyjskiego agenta FSB, który planował atak.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO] 

Pomoc dla potrzebujących z Ukrainy płynie z wielu stron. Wsparcie oferują między innymi artyści, którzy przekazują część dochodów z tras na szczytne cele. Pojawiają się też kolejne pomysły na imprezy charytatywne dedykowane naszym sąsiadom.

Polskie gwiazdy, które pomagają Ukrainie. Znani Polacy wspierają ofiary wojny [GALERIA]

Ed Sheeran, Camilla Cabello i inni na koncercie dla Ukrainy. Kto wystąpi?

Jedną z imprez zasilą amerykańskie gwiazdy. ITV organizuje wydarzenie "Concert for Ukraine", który odbędzie się w Birmingham już 29 marca. Cały dochód z koncertów zostanie przekazany organizacji Disasters Emergency Committee‘s (DEC) Ukraine Humanitarian Appeal. Szacuje się, że konto organizacji zasili kwota około 3 milionów dolarów.

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy

Na scenie w Birmingham wystąpią prawdziwe gwiazdy. Dla Ukrainy zagra Ed Sheeran, Camila Cabello, Emeli Sande, Gregory Porter oraz grupa Snow Patrol. Organizatorzy deklarują, że line-up imprezy nie jest jeszcze zamknięty i wkrótce ogłoszą kolejnych wykonawców, którzy zasilą skład imprezy.

Jak deklaruje Camila Cabello:

Moje serce się łamie za każdym razem, kiedy widzę cierpienie ludzi w Ukrainie. Kiedy miliony Ukraińców dołączają do grupy uchodźców na całym świecie, wszyscy ponosimy za to odpowiedzialność.

RadioZET.pl/The Guardian