Obserwuj w Google News

Amerykańscy żołnierze śpiewają "Ściernisco" Golec uOrkiestra. Nagranie hitem sieci [WIDEO]

Piotr Krajewski
1 min. czytania
29.10.2019 11:10

„Ściernisco” to jeden z największych hitów Golec uOrkiestra. W sieci pojawiła się nietypowa wersja tego słynnego przeboju, którą przygotowali amerykańscy żołnierze w trakcie występu w Waszyngtonie. Nagranie obejrzano już ponad 2 miliony razy.

Amerkańscy żołnierze śpiewają Ściernisco Golec uOrkiestra nagranie hitem sieci wideo
fot. Facebook screen

„Ściernisco” Golec uOrkiestra w wykonaniu amerykańskich żołnierzy

Amerykańcy żołnierze, służący na co dzień w The United States Air Force Band, stworzyli własną wersję przeboju „Ściernisco” z repertuaru Golec uOrkiestra.

Okazuje się, że wybór tego wielkiego polskiego hitu nie był przypadkowy. W ten sposób członkowie armii Stanów Zjednoczonych postanowili przywitać polskich generałów w Waszyngtonie.

Nagranie z amerykańskimi żołnierzami śpiewającymi „Ściernisco” jest już hitem internetu. W serwisie Facebook obejrzano je już ponad 2 miliony razy. Bracia Golec nie kryli zdziwienia po obejrzeniu wideo i pogratulowali żołnierzom świetnego wykonania.

 Takie nagranie trafiło niedawno w nasze ręce i musimy przyznać, że jesteśmy w szoku. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Gwarantujemy, że takiej wersji „Ściernisca” jeszcze nie słyszeliście — napisali bracia Golec i dodali: „To dla nas wielki zaszczyt. Air Force Band, pozdrawiamy”.

Zespół Golec uOrkiestra doczekał się nawet odpowiedzi od jednego z żołnierzy, który miał okazję wykonywać „Ściernisco” na gitarze: „To był zaszczyt uczyć się i wykonywać ten utwór”.

RadioZET.pl/PK