Obserwuj w Google News

AlterFest ogłosił pełny skład jubileuszowej imprezy. Kto wystąpi w Mysłowicach?

2 min. czytania
12.05.2022 08:47
Zareaguj Reakcja

AlterFest w Mysłowicach odbędzie się w tym roku po raz dziesiąty. Z okazji jubileuszowej edycji imprezy organizatorzy zadbali o gwiazdorsk skład wykonawców. Kto wystąpi podczas wydarzenia?

Coals/Kamp!
fot. mat. prasowe

AlterFest w 2022 roku obchodzi dziesiąte urodziny. Poznaliśmy właśnie pełen line-up wyjątkowej imprezy. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to prawdziwe święto polskiej muzyki alternatywnej.

AlterFest 2022. Gdzie? Kiedy?

10. edycja AlterFest odbędzie się w dniach 29-30 lipca w Mysłowicach. Scena pojawi się w Parku Słupna.

W związku z okrągłą rocznicą istnienia, organizatorzy imprezy postanowili świętować jubileusz imprezy w gronie tych, którzy gościli już na poprzednich edycjach wydarzenia. W ten sposób, wybierając po jednym z wykonawców z każdego z dotychczasowych AlterFestów, utworzono line-up dziesiątej edycji festiwalu.

Redakcja poleca

Jak wyjaśnia Łukasz Prajer, twórca AlterFestu:

Postanowiliśmy świętować nasz skromny, aczkolwiek ważny jubileusz z tymi, których znamy, cenimy i lubimy. Choć wybór był ciężki, bo na przestrzeni lat pojawiło się naszym festiwalu wielu świetnych wykonawców, to ostatecznie postanowiliśmy postawić właśnie na tę dziesiątkę artystów.

AlterFest 2022. Kto wystąpi?

Organizatorzy imprezy ogłosili, że w tym roku w Mysłowicach usłyszymy jeden z ważniejszych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej, czyli grupę Kamp!, będący jednym z największych fenomenów młodego pokolenia duet Coals, czy gitarową grupę L.Stadt. Skład uzupełnia taneczny duet Rat Kru oraz jedna z legend mysłowickiej sceny alternatywnej – Korbowód.

Wcześniej twórcy inicjatywy zapowiedzieli, że w Mysłowicach pojawi się także zdobywca tegorocznego Fryderyka w kategorii "Album roku rock/metal” – zespół Muchy, a także Baasch, Daniel Spaleniak, L.A.S. oraz mona polaski.

AlterFest 2022. Bilety

Bilety na AlterFest są dostępne na stronie kupbilecik.pl

Ceny biletów:

  • jednodniowe - 50 zł
  • karnety dwudniowe - 80 zł