Obserwuj w Google News

Alanis Morissette o depresji poporodowej. Ujawniła szokującą prawdę: "Miałam myśli samobójcze"

Piotr Krajewski
2 min. czytania
09.04.2020 17:02
Zareaguj Reakcja

Alanis Morissette jest mamą trójki dzieci. Słynna piosenkarka udzieliła ostatnio bardzo szczerego wywiadu, gdzie opowiedziała o poważnych problemach psychicznych, z którymi zmagała się po ciążach. Okazuje się, że Alanis Morissette cierpiała na depresję poporodową i miała myśli samobójcze.

Alanis Morissette o depresji poporodowej ujawniła szokującą prawdę miałam myśli samobójcze
fot. PBG/Press Association/East News

Alanis Morissette wyznała, że przez depresję poporodową miała myśli samobójcze

Alanis Morissette pojawiła się na okładce magazynu „Health”. W najnowszym numerze udzieliła bardzo szczerego wywiadu, gdzie opowiedziała o macierzyństwie, byciu matką trójki dzieci i problemach psychicznych, które pojawiły się u niej po ciążach.

>> Alanis Morissette wystąpi w Polsce. Kiedy i gdzie koncert? [SZCZEGÓŁY]

Kanadyjska wokalistka, znana z kultowego przeboju „Ironic”, przyznała, że cierpiała na  depresję poporodową. Objawy choroby w jej przypadku były tak silne, iż doprowadziły Morissette do myśli samobójczych i lęków.

Przy pierwszej dwójce dzieci miałam depresję, myśli samobójcze i lęki. Depresja, z którą musiałam się zmierzyć, była jednak tak silna, że lęki były dla niej jedynie tłem. Przy trzecim dziecku zmagam się przede wszystkim z lękami. Nie mam raczej stanów depresyjnych — wyznała szczerze Alanis Morissette, która w sierpniu 2019 roku urodziła trzecie dziecko.

Piosenkarka opowiedziała również, jak wyglądała w jej przypadku depresja poporodowa. Zdaniem artystki nie różni się ona bardzo od zwykłej depresji, z którą również zmagała się w przeszłości, ale pojawiają się jednak różnice.

W trakcie swojego życia zmagałam się już z depresją, ale nie miałam wtedy tak wiele natrętnych myśli, które najczęściej nachodziły mnie w nocy. Myśli z okropnymi i przerażającymi obrazami — dodała.

Alanis Morissette obecnie czuje się już znaczne lepiej. Wyznała również, że przestała się bać mówienia ludziom o swoich problemach. Dzielenie się nimi z inną osobą pomaga jej w codziennym życiu.

RadioZET.pl/USA Today/PK