Obserwuj w Google News

Alan Merrill nie żyje. Autor kultowego hitu „I Love Rock'n'Roll” zmarł po zakażeniu koronawirusem

Piotr Krajewski
1 min. czytania
30.03.2020 15:31
Zareaguj Reakcja

Alan Merrill nie żyje. Wokalista popularnego w latach siedemdziesiątych zespołu The Arrows zmarł po zakażeniu koronawirusem. Był autorem i pierwszym wykonawcą legendarnego dziś przeboju „I Love Rock'n'Roll”.

Alan Merrill nie żyje autor hitu I Love RocknRoll zmarł po zakażeniu koronawirusem
fot. ---

Alan Merrill nie żyje. Autor kultowego hitu „I Love Rock'n'Roll” zmarł po zakażeniu koronawirusem

Alan Merrill nie żyje. Amerykański wokalista, gitarzysta i autor tekstów zmarł 29 marca z powodu  koronawirusa. O śmierci 69-letniego muzyka poinformowała jego córka.

Koronawirus zabrał mi mojego tatę. Miałam dwie minuty, aby się z nim pożegnać, zanim zostałam wyproszona. Wydawał się spokojny. Gdy wyszłam stamtąd, wciąż był promyk nadziei, że nie pojawi się w telewizji informacja o jego śmierci (…) Kiedy dotarłam do drzwi mieszkania, dostałam wiadomość, że odszedł — napisała Laura Merrill i dodała: „Właśnie straciłam największą miłość mojego życia i nie będę mogła do nikogo przytulić się ponieważ byłam narażona i muszę poddać się dwutygodniowej kwarantannie…sama”.

>>  Joe Diffie nie żyje. Gwiazdor country zmarł z powodu komplikacji związanych z koronawirusem

Alan Merrill zdobył popularność jako frontman zespołu The Arrows, który nagrywał muzykę w latach siedemdziesiątych. To właśnie Amerykanin stworzył i nagrał pierwszą wersję kultowego dziś hitu „I Love Rock'n'Roll”. Utwór stał się wielkim przebojem za sprawą późniejszej wersji autorstwa Joan Jett & the Blackhearts. Cover „I Love Rock'n'Roll” nagrała również m.in. Britney Spears.

RadioZET.pl/vulture.com/PK