Obserwuj w Google News

Agnieszka Hekiert z "Twoja twarz brzmi znajomo" oceniła Brzozowskiego. "Nie powinien śpiewać"

2 min. czytania
17.03.2021 09:43
Zareaguj Reakcja

Agnieszka Hekiert, trenerka wokalna, którą uwielbiają widzowie "Twoja twarz brzmi znajomo" oceniła piosenkę Rafała Brzozowskiego na Eurowizję 2021. Niestety, podobnie jak wcześniej Elżbieta Zapendowska, nie wróży naszemu reprezentantowi sukcesu, choć docenia jego umiejętności.

Agnieszka Hekiert
fot. LESZEK RUSEK/REPORTER/ EAST NEWS

" Twoja twarz brzmi znajomo" to jeden z hitów Polsatu, który możemy oglądać od 2014 roku. Metamorfozy gwiazd, które starają się wizerunkiem, zachowaniem, a przede wszystkim głosem odtworzyć największe polskie i światowe przeboje, niezmiennie ciekawią i emocjonują widzów. Rzeczywiście, często występy bywają zaskakujące, a uczestnicy i uczestniczki zmieniają się niemal nie do poznania. Obecnie możemy oglądać 14. edycję show.

Gwiazdy "Twoja twarz brzmi znajomo" z pewnością nie oszałamiałyby widzów tak mocno, gdyby nie wyczerpujące treningi choreografii oraz głosu. Za ten drugi, niezwykle ważny element, odpowiada trenerka wokalna i wokalistka jazzowa Agnieszka Hekiert, która na koncie ma pracę także na planie "X Factor" oraz "Mam Talent". Portal Jastrząb Post postanowił zapytać doświadczoną profesjonalistkę o ocenę kandydatury Rafała Brzozowskiego na reprezentanta Polski w konkursie Eurowizji 2021. Udział gwiazdora "Jaka to melodia" wzbudził niemałe kontrowersje, a oceny jego singla "The Ride" są skrajne. Gorzkich słów piosenkarzowi nie szczędziła znana z "Idola" Elżbieta Zapendowska.

ZOBACZ TAKŻE:  Eurowizja 2021: zagranica komentuje piosenkę Rafała Brzozowskiego. "Śpiewam to cały dzień"

Agnieszka Hekiert z "Twoja twarz brzmi znajomo" oceniła singiel Brzozowskiego na Eurowizję 2021

Agnieszka Hekiert nie podziela zdania Zapendowskiej, która nie widzi w Brzozowskim potencjału. Zdaniem trenerki z "Twoja twarz brzmi znajomo" problemem nie są umiejętności wokalne piosenkarza, ale sam utwór, który wydaje jej się niezbyt udany.

- Nie powinien śpiewać tego utworu. To jest poniżej jego zdolności według mnie. On śpiewa wspaniale, przepięknie, a ten numer jest monotonno-płaski. Uważam, że powinien mieć lepszy numer. Fajnie by było, gdyby ten utwór był bardziej zróżnicowany, bo jednak Rafał Brzozowski ma bardzo duże i fajne możliwości wokalne. A tu jest wbity w jedną płaszczyznę. Jakby to było bardziej nowoczesne, ale pofrunęło, to mógłby więcej pokazać tego, co ma w sercu, duszy i głosie - oceniła.

Hekiert podkreśliła jednak, że ciężko oceniać szanse Brzozowskiego "na sucho", bez porównania z innymi kandydatami.

- Nigdy nie wiadomo, co się sprawdzi, bo nie mamy porównania. Nie wiemy, jakie są inne utwory. Już na samej Eurowizji jak będziemy oglądać, będziemy mogli ocenić, czy nasz utwór jest na tyle mocny, że ma szanse zająć jakieś fajne, dobre miejsce, albo wygrać - podsumowała.

Waszym zdaniem Rafał ma szanse na zwycięstwo?