Obserwuj w Google News

Agnieszka Chylińska opowiedziała o rozstaniu z O.N.A. Szukała "akceptacji, miłości, przytulenia"

2 min. czytania
20.04.2021 13:24
Zareaguj Reakcja

Agnieszka Chylińska po latach opowiedziała o rozstaniu z O.N.A. Wokalista opublikowała w swoich mediach społecznościowych bardzo osobisty wpis. Jak artystka patrzy na swoje decyzje po latach?

Agnieszka Chylińska
fot. Adam Burakowski/REPORTER/East News

Agnieszka Chylińska to jedna z najpopularniejszych wokalistek rockowych w Polsce. Artystka debiutowała w zespole O.N.A. jako nastolatka. Wokalistka zawsze podkreśla w wywiadach, że to był bardzo ważny, ale też trudny czas w jej życiu. Rockandrollowy tryb życia w męskim otoczeniu nie raz dał młodej dziewczynie w kość. 

Agnieszka Chylińska po latach o rozstaniu z O.N.A.

W 2003 roku piosenkarka postanowiła założyć własny zespół sygnowany swoim nazwiskiem. W składzie znaleźli się byli muzycy O.N.A., a rok później światło dzienne ujrzała płyta "Winna". Dziś wiemy już, że krążek był jedynym studyjnym materiałem wydanym przez formację.

Redakcja poleca

Chylińska dzisiaj patrzy na czasy rozpadu O.N.A.  z dużym sentymentem oraz dystansem. Wokalistka postanowiła rozliczyć się z przeszłością i opowiedzieć fanom o tamtym okresie swojego życia.

"Dziwne uczucie po tylu latach gonitwy, szaleństwa... Jest czas na porządki, nie tylko w szafach i remont nie tylko domu, do którego wpadałam głównie po to, by przespać się, przytulić dzieci i gonić dalej... Mam czas na to, by spojrzeć wstecz, docenić to co było piękne, wybaczyć sobie i innym to, co było po ludzku niedobre" - pisze Chylińska.

Artystka opublikowała zdjęcie z sesji do albumu "Winna". Wyznała fanom, że wiązała z płytą ogromne nadzieje.

"Tyle nadziei wówczas było we mnie, ze nareszcie sama wybrałam się w podróż pod tytułem muzyka solo...w dniu premiery płyta została odebrana przez część krytyków i publiczności bardziej jako manifest sfrustrowanej byłej wokalistki ONA niż nowy rozdział w moim życiu artystycznym. Dużo było w tej ocenie racji" - przyznaje wokalistka.

We wpisie Chylińskiej nie zabrakło szczerych słów i bardzo osobistych wyznań. Kobieta przyznała, czego w tamtym czasie najbardziej jej brakowało.

"Teraz po prawie dwudziestu latach od premiery patrzę na TAMTĄ siebie z czułością. Tamta Agnieszka szukająca akceptacji, miłości, przytulenia... Co bym jej dzisiaj powiedziała? Że jest ważna, wrażliwa i kochana. Może właśnie tych słów w moim życiu zabrakło" - pisze piosenkarka.

Agnieszka Chylińska - kariera solowa

Chylińska powróciła na scenę z solowym materiałem po latach i zaskoczyła słuchaczy. W 2009 roku ukazał się album "Modern Rocking", który odbiegał od rockowych klimatów, z których artystka była znana przez lata. Mimo kontrowersji krążek pokrył się platyną. W 2016 roku Chylińska wydała ostrzejszy materiał - "Forever Child" bliższy jej korzeniom, który osiągnął większy sukces komercyjny niż jego poprzednik i pokrył się platyną trzykrotnie. Ostatni album studyjny Agnieszki Chylińskiej to "Pink Punk" z 2018 roku.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET