Obserwuj w Google News

Adam Wołosz nie żyje. Odszedł założyciel i główny kompozytor Fadheit: "Pisaliśmy kilka dni temu"

2 min. czytania
11.05.2022 09:14
Zareaguj Reakcja

Adam Wołosz nie żyje. Artysta był kompozytorem, gitarzystą i wokalistą. Muzyk założył łódzką formację Fadheit, z którą aktywnie koncertował.

Znicz
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Adam Wołosz nie żyje. Łódzki muzyk metalowy od 2018 roku działał w grupie Fadheit jako Selbstmord. Był wokalistą, gitarzystą, basistą oraz kompozytorem.

Adam Wołosz nie żyje. Był założycielem metalowej grupy Fadheit

O śmierci artysty poinformowali jego koledzy z zespołu. Na fanpage'u Fadheit pojawił się smutny wpis.

Z ciężkim sercem musimy poinformować, że dziś rano odszedł Adam Wołosz. Lider, założyciel i kompozytor muzyki Fadheit, a przede wszystkim serdeczny i oddany przyjaciel. Łączymy się w głębokim bólu z rodziną i wszystkimi, którzy byli Adamowi bliscy.

Przyczyny śmierci młodego muzyka nie są znane.

Adam Wołosz nie żyje. Pożegnali go koledzy z zespołu i fani

W komentarzach fani i bliscy Wołosza wyrazili swoje niedowierzanie przekazaną przez zespół informacją. Wszyscy zgodnie twierdzą, że to niespodziewana i ogromna strata dla środowiska metalowego.

Redakcja poleca

To był cudowny człowiek, który poruszył nie tylko muzyką, ale sobą, żartami, wsparciem i otwartością. Niestety najlepsi odchodzą za szybko - pisze Julie.

Pisaliśmy jeszcze kilka dni temu - dodaje Eryk.

Wielka strata dla polskiego całego środowiska/sceny metalowej. Ile jeszcze on mógł stworzyć, ile jeszcze dałby nam tego wszystkiego, co kochamy w metalu. W takich sytuacjach tylko należy pochylić głowę i oddać hołd temu człowiekowi - puentuje Wojciech.

Adam Wołosz w grupie Fadheit występował pod pseudonimem Selbstmord. Muzycy mają na koncie epkę "Stillebe" wydaną w 2018 roku oraz płytę "Inhaling the Trauma" stworzoną 2 lata później. Wołosz był także gitarzystą formacji Odium Humani Generis. Zespół powstał w 2015 roku i wydał demo "Zmora" oraz płytę "Przeddzień".

Grupa Fadheit w ostatnim czasie aktywnie koncertowała. Muzycy mieli w planach występy z grupą Czort, Zmarłym czy Sznur. Zapowiadali koncerty w Krakowie, Łodzi, Bielsku-Białej i Poznaniu. Póki co nie wiemy, czy występy odbędą się w pierwotnie zakładanym składzie.