Obserwuj w Google News

Adam Whited nie żyje. Był basistą i współzałożycielem metalowego King Conquer

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
06.04.2022 10:49

Adam Whited nie żyje. Basista wraz z bratem założył deathcore'owy zespół King Conquer. Formacja rozpadła się w 2016 roku po śmierci dwóch gitarzystów ze składu.

Znicz
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Adam Whited nie żyje. Artysta wraz ze swoim bratem Chrisem założył grupę King Conquer. Muzyk pełnił przez lata rolę basisty.

Adam Whited nie żyje. Był basistą i współzałożycielem King Conquer

O śmierci artysty poinformował jego brat, który opublikował w mediach społecznościowych szereg zdjęć i wspólnych wspomnień muzyków.

Redakcja poleca

Jak pisze Chris:

Czuje się bardzo dziwnie, pisząc to. Odkąd pamiętam, byłeś powodem, dla którego robiłem rzeczy, które robię w życiu. Grałem dzięki Tobie w baseball, jeździłem na deskorolce, chciałem nauczyć się walczyć i zacząłem grać. Zagrałem dzięki tobie pierwszy koncert, trasę, zrobiłem sobie tatuaż. Dzięki Tobie jestem tak silny psychicznie, bo powiedziałeś, że muszę takim być, kiedy uciekliśmy z domu.

Brat zmarłego basisty wyznał, że kolejny tatuaż oraz utwór zadedykuje właśnie jemu. Obiecał również, że zapamięta na zawsze zarówno szczęśliwe, jak i trudne czasy, które razem przeżyli.

Przyczyny śmierci Adama Whiteda nie są znane. W 2016 roku zespół King Conquer pożegnał dwóch innych muzyków związanych z formacją. Wówczas zmarli obaj gitarzyści kapeli - Brodie Wheeler i John Byrd.

King Conquer to deathcore'owy zespół założony w 2002 roku, znany wcześniej jako Dark Skies Have Fallen i A Horror Story. Muzycy wydali swój debiutancki album dopiero w 2010. Płyta "America's Most Haunted" ukazała się pod barwami Mediaskare Records. Ostatni krążek muzyków ujrzał światło dzienne w 2015 roku, chwilę później kapela się rozpadła.