Obserwuj w Google News

Adam Schlesinger nie żyje. Laureat nagród Grammy i Emmy zmarł na koronawirusa

Piotr Krajewski
1 min. czytania
02.04.2020 10:13
Zareaguj Reakcja

Adam Schlesinger nie żyje. Amerykański muzyk, producent i członek zespołu Fountains of Wayne to kolejna ofiara koronawirusa. Był laureatem prestiżowych nagród Grammy i Emmy. Miał 52 lata.

Adam Schlesinger nie żyje laureat nagród Grammy i Emmy zmarł na koronawirusa
fot. Rex Features/East News

Adam Schlesinger nie żyje. Laureat nagród Grammy i Emmy zmarł na koronawirusa

Adam Schlesinger nie żyje. Wielokrotnie nagradzany artysta zmarł w środę w wyniku komplikacji po zakażeniu koronawirusem. Od kilkunastu dni mężczyzna przebywał w szpitalu w Nowym Jorku, gdzie był podłączony do respiratora.

52-latek był muzykiem, producentem i kompozytorem. W trakcie swojej kariery otrzymał wiele prestiżowych wyróżnień, m.in. trzy statuetki Emmy i nagrodę Grammy. W 1997 roku był nominowany do Oscara i Złotego Globu za piosenkę „That Thing You Do!” z filmu „Szaleństwa młodości” w reżyserii  Toma Hanksa.

Przez wiele lat Adam Schlesinger występował w popularnym zespole Fountains of Wayne, którego był współzałożycielem. Grupa zakończyła działalność w 2013 roku. Piosenki Schlesingera śpiewało wiele gwiazd, m.in. Katy Perry, Jonas Brothers czy The Monkees.

Był także popularnym twórcą muzyki do seriali i programów. Jego utwory pojawiły się m.in. w „Ulicy Sezamkowej”, „Plotkarze”, „Horych doktorach”, „Wzgórzach Hollywood” czy „Melrose Place”.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZET.pl/theguardian.com/PK