Obserwuj w Google News

ABBA powraca. Kiedy usłyszymy nowe piosenki? Członek zespołu zdradza szczegóły

Piotr Krajewski
2 min. czytania
04.02.2020 16:04
Zareaguj Reakcja

ABBA powraca. Członek legendarnego szwedzkiego zespołu — Benny Andersson — wyznał w najnowszym wywiadzie, ze grupa przygotowuje się wydania nowych piosenek. Zdradził też, kiedy możemy spodziewać się nowych utworów ABBY.

ABBA kiedy nowe piosenki zespołu jeden z członków zdradza szczegóły
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

ABBA: kiedy nowe piosenki zespołu?

ABBA wkrótce wyda nowe piosenki. O powrocie kultowej grupy ze Szwecji mówiło się już od kilku lat, ale dopiero teraz jeden z członków zespołu postanowił zdradzić więcej szczegółów.

Benny Andersson, współtwórca ABBY i współautor tekstów wszystkich utworów, udzielił krótkiego wywiadu dla portalu ABBAtalk. Potwierdził, że zespół przygotowuje się do wydania nowych piosenek i niewykluczone, że fani usłyszą je jeszcze w tym roku.

Nowe utwory ukażą się w 2020 roku. Wydaje mi się, że już po wakacjach. Niczego jednak nie obiecuję. Jeśli ja miałbym zdecydować, to byłby to wrzesień. Nie mogę podjąć tej decyzji sam. Ale dążymy właśnie do tego — powiedział Andersson.

Czy ABBA wyda też nowy album? Na ten moment nie ma informacji na ten temat. Wszystko wskazuje na to, że w 2020 roku ukażą się dwie nowe piosenki zespołu, o których mówiło się już w zeszłym roku. Najprawdopodobniej będą zatytułowane „I Still Have Faith In You” i „Don't Shut Me Down”.

 

ABBA: Eurowizja i wielkie hity

ABBA to ikona muzyki popularnej. Nie wszyscy jednak wiedzą, że ta legendarna szwedzka grupa wygrała w 1974 roku Konkurs Piosenki Eurowizji z wielkim przebojem „Waterloo”.

W kolejnych latach zespół sprzedał kilkaset milionów płyt na całym świecie, a hity „Mamma Mia”, „Dancing Queen” i „Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)” to dziś niezapomniane przeboje. Za swoje muzyczne sukcesy grupa została wprowadzona m.in. do prestiżowego „Rock and Roll Hall of Fame”. W 2013 roku ABBA doczekała się także własnego muzeum – miejsce można zwiedzać w Sztokholmie. 

RadioZET.pl/PK