Obserwuj w Google News

14-latek wygrał ukraińską edycję "Mam talent". Teraz artysta ucieka przed wojną

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
22.03.2022 08:51
Zareaguj Reakcja

Artem Fesko wygrał jedną z ukraińskich edycji "Mam talent". Po rozpoczęciu wojny, 14-latek uciekł z kraju w towarzystwie mamy, babci i siostry.

Artem Fesko
fot. Piotr Molecki/East News

"Mam talent" to program typu talent show, który daje możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed jury oraz liczną widownią. Na scenie mogą pojawiać się nie tylko muzycy, ale każdy, kto czuje, że urzeknie swoją kreatywnością publikę.

Artem Fesko wygrał "Mam talent", teraz ucieka przed wojną

Format przed wojną funkcjonował także w Ukrainie. 10. edycję rywalizacji wygrał wyjątkowy wokalista, Artem Fesko. Inwazja Putina na Ukrainę sprawiła, że 14-latek musiał uciekać przed bombardowaniem kraju.

Redakcja poleca

Fesko oprócz sukcesu w "Mam talent" ma także na koncie wygraną na kilku festiwalach muzycznych. Wśród nich warto wymienić Konkurs "Głosu Kraju".

Uczestnicy polskich talent show, którzy zostali gwiazdami po programie [ZDJĘCIA]

Artem Fesko ucieka przed wojną w Ukrainie. Kim jest utalentowany 14-latek?

14-letni wokalista opowiedział o swojej ucieczce z Ukrainy Małgorzacie Ohme oraz Filipowi Chajzerowi podczas jednego z ostatnich odcinków "Dzień Dobry TVN". Chłopak przyznał, że miał wiele planów, jednak wojna pokrzyżowała wszystkie. Muzyk chciał grać koncerty, udzielać wywiadów, a nawet wydać autorski singiel.

Chłopak opowiedział również o swojej wyprawie do Polski, gdzie udało mu się znaleźć schronienie przed wojną.

Droga była bardzo długa, ponieważ na granicy jest bardzo dużo ludzi, którzy również chcieliby się znaleźć w bezpiecznym miejscu. Jechaliśmy ponad 26 godzin.

Muzykowi w drodze towarzyszyła mama, babcia oraz młodsza siostra.

Artem Fesko w studiu TVN wykonał wzruszającą pieśń "Ave Maria". Artysta wystąpił także podczas koncertu "Razem z Ukrainą", gdzie również zachwycił publiczność swoim nietuzinkowym talentem.

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy 

RadioZET.pl/TVN