Obserwuj w Google News

10-latek stworzył muzyczną książkę do nauki alfabetu. Oprócz liter dzieci poznają też ważne zespoły

2 min. czytania
16.04.2021 15:40

10-latek skorzystał z wolnego czasu podczas lockdownu i stworzył książkę do nauki alfabetu. Pozycja jest jednak wyjątkowa. Zachęca najmłodszych nie tylko do poznawania liter, ale również ważnych zespołów muzycznych. 

Dziecko czyta książkę
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

10-letni Jude Evans to prawdziwy fan muzyki. Chłopak mimo młodego wieku już pięć razy uczestniczył w popularnym na całym świecie festiwalu  Coachella. Jude tęskni za muzyką na żywo, jednak nie traci czasu na narzekanie. Postanowił stworzyć muzyczną książkę dla dzieci, która nauczy maluchy alfabetu.

Bands by Jude: 10-latek stworzył muzyczną książkę do nauki alfabetu 

Książka stworzona przez 10-latka zawiera 26 kolorowych ilustracji, które przedstawiają poszczególne litery alfabetu. Do każdej z nich chłopiec przypisał jeden ze swoich ulubionych zespołów. Zamiast tradycyjnej "Ali" pod literą "A" kryje się grupa Arctic Monkeys, z kolei "t" to u Jude'a grupa the xx.

Redakcja poleca

Oprócz liter i kolorowej ilustracji w książce umieszczono również krótkie informacje na temat każdego z zespołów. 10-latek chce w ten sposób zachęcić najmłodszych do poznawania muzyki i jego ulubionych dźwięków.

Zapowiedź książki możecie obejrzeć poniżej:

Oglądaj

10-latek stworzył muzyczną książkę w trakcie pandemii

Jude wyznał, że sam chętnie uczyłby się alfabetu z takiej książki. Luka na rynku sprawiła, że chłopiec wziął sprawy we własne ręce.

"Kocham muzykę bardziej niż cokolwiek innego. Kiedy byłem mały, mniej więcej w twoim wieku, zapytałem tatę, czy istnieje książka z alfabetem o zespołach, które lubię i czy dowiem się z niej, skąd pochodzą. Nie mogliśmy takiej znaleźć, więc postanowiłem napisać taką sam" - pisze we wstępie do książki Evans.

Książkę Jude'a można kupić za pośrednictwem jego strony internetowej. Pozycja kosztuje 16,99 dolarów, czyli około 65 złotych.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Billboard