Obserwuj w Google News

Projektanci Paprocki i Brzozowski ocenili styl Polaków. Ubieramy się dobrze?

2 min. czytania
10.07.2024 11:49

Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski to jedni z najbardziej znanych polskich projektantów mody. W najnowszym wywiadzie słynny duet ocenił stylizacje Polaków. Eksperci przyznali, że ubieramy się coraz lepiej.

Projektanci Paprocki i Brzozowski ocenili styl Polaków
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EASTNEWS

Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski ocenili styl Polaków

Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski to bez dwóch zdań jeden z najpopularniejszych polskich duetów. Projektanci od ponad dwóch dekad tworzą słynną markę Paprocki&Brzozowski, oferując zarówno eleganckie stroje na większe wydarzenia, jak i luźne ubrania na co dzień. Ich kreacje noszą między innymi takie gwiazdy jak: Joanna Krupa, Katarzyna Figura, Monika Olejnik, Paulina Krupińska czy Maja Sablewska.

Redakcja poleca

W najnowszym wywiadzie dla Onetu znany duet wziął pod lupę stylizacje Polaków. W rozmowie z Agnieszką Woźniak-Starak projektanci przyznali, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni wyglądają coraz lepiej. - Myślę, że bardzo się rozwijamy. Od dłuższego czasu, jak dostajemy takie pytanie, to twierdzimy, że Polacy są dobrze ubrani - powiedział Mariusz Brzozowski. - Nie ma już takiego przykrego wniosku, jak wracamy zza granicy, a tak było 10 lat temu, że po powrocie na przykład z Mediolanu, przytłaczała polska szara rzeczywistość. Młode pokolenie czasami zaskakuje - dodał Marcin Paprocki.

Projektanci gorzko o instagramowych trendach

Agnieszka Woźniak-Starak zwróciła również uwagę, że wiele kobiet kopiuje stylizacje, które zobaczy w sieci. W efekcie na przykład latem mnóstwo pań nosi ten sam model klapek. - To jest instagramowy trend, przez co wszyscy wyglądają tak samo. [...] Ja o wiele bardziej cenię sobie indywidualność i kobiety oraz mężczyzn, którzy wyglądają zupełnie inaczej, którzy nie są doskonali - podkreślił Brzozowski. 

Marcin Paprocki powiedział też o jednym z paradoksów mody. - To, co z jednej strony zaczyna być modne - cel projektanta zostaje osiągnięty, czyli wszyscy chcą chodzić w jego rzeczach, to z drugiej coś, co zaczyna być modne, staje się antymodne. Nie wiadomo, kiedy przekracza się granicę - ocenił projektant. - Na tym polegają też trendy. Trendy są po to, żeby ludzie z nich czerpali, ale jeśli jest już tego za dużo, one się stają tandetne. Znikają i zaraz pojawiają się kolejne - dodał Brzozowski.

Źródło: Radio ZET/plejada.pl

Nie przegap