Obserwuj w Google News

Polskie hity wszech czasów. Który najbardziej do ciebie pasuje? Test osobowości

4 min. czytania
09.07.2024 06:55

Chociaż większość z nich powstała w czasach PRL-u, teksty tych utworów do dziś zna cała Polska. Każdy z nich opowiada o innej sytuacji, wskazuje też na odmienne cechy charakteru. Czy wiesz, że można je przypasować na podstawie horoskopu i daty urodzenia? Zobacz, który polski hit pasuje do twojego znaku zodiaku. 

Izabela Trojanowska
fot. YouTube/screen

Psychotest. Polskie hity wszech czasów. Który najbardziej do ciebie pasuje?

Jaki jest twój muzyczny horoskop na całe życie? Sprawdź, która spośród najbardziej znanych polskich piosenek oddaje twój charakter. W ramach zabawy możesz również dopasować utwory do osobowości partnera, przyjaciół albo członków rodziny. Czy zgadzasz się z tym, na co wskazuje astrologia? A może okaże się to dla ciebie zaskoczeniem?

Znaków zodiaku jest 12, więc nie wszystkie polskie hity wszech czasów zostaną uwzględnione na tej liście. Teksty piosenek zdecydowały, jaki horoskop otrzyma każdy z nas. Poznaj muzyczną wróżbę dla siebie i swoich bliskich.

Polskie hity wszech czasów - zodiakalny Baran

Baran. Twój zawadiacki urok jest silnie wyczuwalny niezależnie od wieku. Ludzie chcą za tobą podążać, choć wiedzą, że może ich to sprowadzić na manowce. Masz dużą skłonność do rywalizacji, łatwo wchodzisz w pozycję lidera i niemal od razu zdobywasz pozycję w towarzystwie. A według astrologów jesteś najlepszym kochankiem w całym zodiaku... Patronuje ci "Sing-Sing" Maryli Rodowicz

Polskie hity wszech czasów - zodiakalny Byk

Byk. Jesteś znakiem zodiaku, który jest najbardziej kojarzony z wiosną i powrotem natury do życia. Twoje miłosne historie są zawsze niezapomniane, ale pomyliłby się ten, kto by uznał, że jesteś romantykiem. "Byłaś serca biciem" - piosenka, którą śpiewał Andrzej Zaucha - to dla ciebie idealny utwór. Nawet kiedy snujesz miłosne fantazje, liczysz grosze w kieszeni... Masz ogromne ambicje zawodowe.

Polskie hity wszech czasów - zodiakalny Bliźnięta

Bliźnięta. Jak twierdzi astrologia, masz w sobie dwie osobowości, które często pozostają w konflikcie. Prawdopodobnie więc to właśnie ty najlepiej zrozumiesz, o czym jest "Arahja" Kultu. To utwór nawiązujący do muru berlińskiego, ale ukazujący również wewnętrzne zagubienie wynikające z tego, że składamy się z wielu sprzeczności. Czasem nie wiesz, czego chcesz, jednak z biegiem lat coraz lepiej poznajesz siebie i uczysz się wypracowywać wewnętrzną harmonię. 

Polskie hity wszech czasów - zodiakalny Rak

Rak. Jako najbardziej emocjonalny znak zodiaku zasługujesz na to, by przypisać ci piosenkę miłosną. Uczucie pomiędzy dwojgiem ludzi jest dla ciebie bowiem największą wartością. Nie przeszkadza ci to jednak często się kłócić z partnerem. Twoje romantyczne historie to rozstania i powroty, jak w piosence "Kocham cię, kochanie moje" Maanamu.

Polskie hity wszech czasów - zodiakalny Lew

Lew. Tutaj wybór jest oczywisty. "Tyle słońca w całym mieście" Anny Jantar to utwór, który zdajesz się śpiewać każdego dnia. Nawet wtedy, gdy za oknem chmury... Jako znak zodiaku związany z gwiazdą centralną naszego Układu masz w sobie mnóstwo wewnętrznego światła. Daje ci ono dziecięcą radość, ale i odwagę. Jesteś najszczęśliwszy, kiedy pozostajesz optymistą. 

Polskie hity wszech czasów - zodiakalna Panna

Panna. Osiągasz wszystko dzięki motywacji, dyscyplinie i... samokrytyce. Życie to dla ciebie walka, przede wszystkim ze swoimi słabościami. Mało kto ma dostęp do twojej wrażliwości, najczęściej się do niej bowiem nie przyznajesz. Lubisz porządek, a gdyby ktoś usłyszał twój monolog wewnętrzny, zdziwiłby się, jak wiele w nim rozkazów. Twój utwór to "Biała armia" Bajmu

Polskie hity wszech czasów - zodiakalna Waga

Waga. Masz w sobie wiele wrodzonej dobroci i jedną słabość: chcesz, by wszyscy się lubili. Bardzo źle znosisz każdy konflikt, szczególnie jeśli jesteś w niego jakoś zamieszany. Kiedy odkrywasz, że ludzie w twoim otoczeniu źle traktują innych, jest to dla ciebie bolesne. Potem jednak ich usprawiedliwiasz i starasz się znaleźć dobro w każdym. Twoja piosenka to "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena

Polskie hity wszech czasów - zodiakalny Skorpion

Skorpion. Jako jedyny spośród znaków zodiaku zawsze pozostajesz czujny na tajemnice Wszechświata. Głęboko wierzysz, że kieruje nami jakiś los, a splatające się ze sobą siły czasem działają dla naszego dobra, a czasem są zagrożeniem. Twoja piosenka to "Zegarmistrz światła" Tadeusza Woźniaka, unikatowy przebój, który ma niezwykły tekst i melodię. 

Polskie hity wszech czasów - zodiakalny Strzelec

Strzelec. Zabawa, podróże, poznawanie ludzi i... to wszystko bez zobowiązań. Tak wyglądałoby idealne życie, jeśli mógłbyś o nim decydować. Wśród astrologów masz opinię kolorowego ptaka, któremu bardzo zależy na utrzymaniu wolności. Piosenka Izabeli Trojanowskiej "Wszystko, czego dziś chcę" bardzo więc do ciebie pasuje. 

Polskie hity wszech czasów - zodiakalny Koziorożec

Koziorożec. Astrologowie uważają cię za najbardziej ambitny znak zodiaku. Nie potrafisz się zatrzymać i ciągle wyznaczasz sobie nowe cele do osiągnięcia. Przez wzgląd na tę potrzebę wspinania się na szczyty można przypisać ci utwór "Cień wielkiej góry" Budki Suflera. Dzięki niemu docenisz swoją odwagę i to, że jesteś nie do pokonania. 

Polskie hity wszech czasów - zodiakalny Wodnik

Wodnik. Buntownik, indywidualista, a nade wszystko ktoś, kto nie potrafi znieść jakiejkolwiek formy zniewolenia - tak można cię opisać. Piosenka "Chcemy być sobą" Perfectu jest dla ciebie idealna. Przypomni ci o tym, jak wiele satysfakcji daje walka o swoje. Nigdy się w niej nie poddawaj. 

Polskie hity wszech czasów - zodiakalne Ryby

Ryby. Twój zachwyt nad życiem nie ma sobie równych. Jesteś znakiem zodiaku, który zawsze i w każdej sytuacji jest w stanie dostrzec coś więcej niż to, co widzą pozostali. "Aleja gwiazd" Zdzisławy Sośnickiej odtwarza tę atmosferę tajemniczości, ale jednocześnie przypomina, że to właśnie ty najlepiej sobie w niej radzisz. Umiesz zadbać o to, by życie było pełne magii. 

Źródło: Radio ZET

Nie przegap